REKLAMA

Bitewne karcianki - legenda wirtualnie oraz legenda w nowej odsłonie

Kultowe gry karciane w wersji wirtualnej nacierają! Fizyczne karcianki trafią do szerokiego grona odbiorcy – takie informacje płyną z targów PAX East odbywających się w Bostonie.

26.03.2013 14.16
Hearthstone: Heroes of Warcraft
REKLAMA
REKLAMA

Hearthstone: Heroes of Warcraft nadciąga! Kolekcjonerska gra karciana dostępna była wcześniej tylko w postaci fizycznych kart, teraz wyląduje w świecie wirtualnym – zarówno na pecetach, jak i na tabletach z systemem iOS. Druga z gier, Magic: The Gathering – Duels of Planeswalkers, to kolejna edycja tej serii, tym razem radykalnie zmieniona. Tytuł był wcześniej dostępny chociażby na Steamie (przykładowo Magic: The Gathering – Duels of the Planeswalkers 2012). Teraz trafi także na tablety z Androidem.

Dwa tytuły, Magic: The Gathering - Dules of the Planeswalkers 2014 oraz Hearthstone: Heroes of Warcraft to dwie gry w modelu free-to-play, które zainteresują miłośników bitewnych gier karcianych. Tak – obydwie (przynajmniej teoretycznie) będą darmowe. Latem tego roku będziemy mogli wypróbować swoich sił w strategiach karcianych rozgrywanych na ekranie komputera lub tabletu (Magic także na konsolach).

Magic 2014: Duels of the Planeswalkers

nexusae0_39

Seria Magic: The Gathering – Duels of Planeswalkers na rynku jest już dobrze znana. Od niedawna, podobnie, jak tytuły sportowe, co roku pojawia się nowa odsłona. Po raz pierwszy będzie ona jednak darmowa oraz pojawi się na platformie Android. Zamiast opłaty za grę będzie można zakupić dodatkowe treści udostępniane jako DLC. Podobnie, jak w przypadku poprzednich wersji, użytkownikom zostanie udostępniona zarówno ścieżka fabularna, jak i tryb multiplayer.

Co więc czeka na nowych graczy? Darmowa gra z mikropłatnościami, nowa zawartość, nowy tryb gry oraz wsparcie dla tabletów opartych na Androidzie.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft 03/nexusae0_39.jpg

Druga z gier będzie pierwszą, wirtualną karcianką osadzoną w temacie World of Warcraft. Podobnie, jak Magic: The Gathering, tytuł będzie darmowy oraz będzie oferował możliwość dokupienia dodatkowej zawartości.

Rozgrywka będzie polegała na bitwach 1 na 1 za pomocą dostępnych kart kreując atmosferę znaną już z serii gier RPG. Dodatkowa zawartość będzie dostępna za gotówkę oraz możliwa do wygrania podczas pojedynków. Twórcy udostępnią także narzędzie do tworzenia własnych kart.

Czy jest na co czekać?

REKLAMA

Karcianki bardzo lubię (choć w powyższe nie miałem okazji zagrać), więc chętnie przyjrzę się obydwu produkcjom. Z pewnością przejście na model free-to-play wyjdzie serii Magic na dobre, Hearthstone’owi również wróżę sukces. Pyrkon za nami, czas wrócić do domów. Co prawda w obydwie gry nie można jeszcze zagrać - do końcowego użytkownika trafią dopiero latem, jednak niebawem miłośnicy fantastyki będą mieli do dyspozycji wirtualną, oraz co ważniejsze darmową, możliwość rozgrywki w Magic oraz karciankę nawiązującą do świata World of Warcraft. Ja chętnie pogram, a Wy?

Źródło: Yahoo

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA