Bezstronnie Polecamy: Zastąp komputer smartfonem Nokia Lumia

Lokowanie produktu

Smartfon Nokia Lumia może z powodzeniem w wielu przypadkach zastąpić komputer. Ekipa lekkostronniczy.tv postanowiła sprawdzić aplikacje, dzięki którym nie trzeba będzie tak często korzystać z komputera.

08.03.2013 15.15
Bezstronnie Polecamy: Zastąp komputer smartfonem Nokia Lumia

Pierwszą wartą polecania aplikacja to PC Remote, dzięki której wprost z ekranu Lumii możemy korzystać z naszego komputera i zarządzać między innymi aplikacjami muzycznymi i odtwarzaczami plików wideo. Ekran smartfonu przemieni się w wirtualną myszkę oraz klawiaturę komputera. Dzięki temu możemy położyć się wygodnie na kanapie w salonie i przy wykorzystaniu telefonu zmieniać utwory jakich słuchamy, czy wyszukiwać teledyski na YouTube. Idealne rozwiązanie dla osób wykorzystujących komputer do oglądania filmów czy też seriali. Przy pomocy tej aplikacji można również sterować prezentacjami PowerPoint, dzięki czemu może się ona przydać również podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Na koniec, dzięki PC Remote możemy po prostu wyłączyć komputer. Przy pomocy Nokii Lumia z PC Remote można przejąć bezproblemowo przejąć kontrolę nad komputerem.

SkyDrive, czyli nasz wirtualny dysk przechowujący pliki w chmurze, to kolejna aplikacja godna polecenia. Dostęp do dysku otrzymujemy zarówno z poziomu smartfona, jak i komputera, dzięki czemu wszystkie cenne dla nas pliki, dokumenty, prezentacje czy zdjęcia mamy cały czas pod ręką i możemy do nich sięgnąć w dowolnym momencie, gdy tylko tego potrzebujemy. W momencie, gdy będziemy potrzebowali podzielić się danym plikiem z przyjaciółmi czy współpracownikami możemy to zrobić w kilku prostych krokach - czy to wysyłając do adresata wiadomość e-mail, czy też kopiując link i wysyłając go za pośrednictwem komunikatora internetowego czy wiadomości SMS. Trzymając pliki w SkyDrive nie trzeba się martwić, by pamiętać o zabraniu ze sobą pendrive’a, bo wszystkie dokumenty są zawsze wszędzie tam, gdzie i my jesteśmy.

Smartfony Nokia Lumia działające w oparciu o system operacyjny Windows Phone 8 posiadają również mobilną wersję pakietu biurowego Microsoft Office. Dzięki temu na ekranie Lumii można zarówno tworzyć, jak i edytować wcześniej zapisane dokumenty Word, prezentacje PowerPoint, notatki wykonane w programie OneNote i arkusze kalkulacyjne Excel. Nasze biuro może być zatem wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Wystarczy posiadać smartfon Nokia Lumia, który może w wielu sytuacjach zastąpić z powodzeniem komputer.

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze