REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Rodzi się więcej Androidów niż dzieci!

Smartfony z Androidem stały się urządzeniami przeznaczonymi dla każdego, co wpływa wymiernie na bardzo dużą liczbę aktywacji nowych telefonów każdego dnia. Na świecie każdego dnia rodzi się około 300 tysięcy dzieci, w tym samym czasie swoje „życie” rozpoczyna aż 1,3 miliona urządzeń z systemem Google.

22.03.2013
19:37
Rodzi się więcej Androidów niż dzieci!
REKLAMA
REKLAMA

New Relic przygotowało ciekawą infografikę dotyczącą smartfonów, których używamy każdego dnia. W tym roku w użyciu ma być już około 1,82 miliarda smartfonów na całym świecie, na których można zainstalować ponad 1,5 miliona aplikacji znajdujących się w dwóch najpopularniejszych sklepach z aplikacjami mobilnymi, czyli w Google Play oraz Apple App Store. Oczywiście tylko mały wycinek z tej bogatej oferty znajduje się na naszych smartfonach.

Średnio na smartfonie posiadamy 41 aplikacj mobilnych. Z danych zebranych przez New Relic wynika, że ponad 60% aplikacji znajdujących się w sklepie z aplikacjami przeznaczonymi dla iPhone’a została kiedykolwiek pobrana.

Czy smartfony absorbują naszą uwagę i czas wolny? Zdecydowanie tak, jednakże jest to bardzo indywidualne zjawisko. Przeciętny użytkownik ma spędzać 70 minut na przeglądaniu stron internetowych. Nieco ponad 2 godziny mamy spędzać w trakcie dnia na używaniu aplikacji mobilnych. To bardzo dużo biorąc pod uwagę fakt, że statystyczna osoba spędza tylko albo aż 168 minut na oglądaniu telewizji.

To, co może wprawić w niemałe osłupienie to fakt, że średnio aż 150 razy w ciągu dnia sięgamy po telefon, by sprawdzić powiadomienia, czy wykorzystać go w inny sposób. Wychodzi na to, że po smartfona sięgamy co 6,5 minuty zakładając, że nie bierzemy pod uwagę 8 godzin, jakie część z nas przeznacza na sen. Delikatnie mówiąc, te dane mogą szokować.

Zdecydowana większość użytkowników smartfonów to osoby do 34 roku życia, stanowić mają oni 72% użytkowników tych urządzeń. Choć trochę nie daję wiary, jednak wynikać z tego może fakt, że tak wiele czasu, bo aż 43% korzystania ze smartfona, ma stanowić granie w gry. Na drugim miejscu z 26% mają plasować się korzystanie z sieci społecznościowych.

REKLAMA

Patrząc na dane zawarte na poniższej infografice człowiek uzmysławia sobie, ile czasu może zabrać korzystanie ze smartfonów. Mało kto zwraca na to uwagę, dla większości z nas stało się to czymś tak oczywistym, że robimy to bezrefleksyjnie.  Może czasami warto zrobić sobie przerwę od tego wszystkiego? Choćby na czas weekendu? Nigdy nie zaszkodzi spróbować.

smartfony-aplikacje-mobilne-android-iphone-gry-statystyki-infografika
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA