Sprzęt  /  Lokowanie produktu

Bezstronnie Polecamy: Jak znaleźć pracę przy pomocy smartfonu

Bezstronnie Polecamy: Jak znaleźć pracę przy pomocy smartfonu

Każdy kiedyś szukał pracy, czy to z konieczności czy też własnego wyboru. W kolejnym wpisie z cyklu Bezstronnie Polecamy Karol z ekipy lekkostronniczy.tv postanowił przetestować dostępne aplikacje mobilne dla smartfonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone, przy których pomocy można pchnąć swoją karierę zawodową na nowe tory. Trzy prezentowane aplikacje to nie tylko zbiór ogłoszeń o pracę, ale także narzędzia do utrzymywania kontaktów zawodowych oraz możliwość stworzenia naszej własnej wizytówki zawierającej nasze doświadczenie zawodowe oraz umiejętności, jakie posiadamy.

Pierwszą aplikacją wartą polecenia jest Pracuj.pl. Jest to aplikacja jednego z największych w Polsce portali, zawierających między innymi oferty pracy. Za pomocą darmowej aplikacji dla smartfonów Nokia Lumia można przeglądać dostępne w serwisie ogłoszenia, by później móc aplikować na interesujące nas wakaty. Przy pomocy aplikacji tego portalu rekrutacyjnego możemy również zalogować się do naszego konta w portalu, gdzie możemy edytować informacje na temat naszej kariery oraz przeglądać wcześniej zapisane ogłoszenia. Jeśli jednak nie chcemy każdego dnia pamiętać o wyszukiwaniu ofert pracy w naszej okolicy, wystarczy aktywować JobAlerty, a najciekawsze ogłoszenia trafią na naszą skrzynkę poczty e-mail.

Kolejną aplikacją, którą powinny używać osoby chcące pchnąć swoją karierę zawodową na nowe tory jest GoldenLine. Korzystając z tego serwisu społecznościowego dedykowanego profesjonalistom chcącym podtrzymywać już istniejące oraz zdobywać wciąż nowe kontakty zawodowe użytkownicy aplikacji oraz serwisu mogą brać również udział w dyskusjach prowadzonych w grupach poświęconym tematyce danej branży, ale także dotyczącej hobby. W serwisie GoldenLine można znaleźć oferty pracy, istnieje również opcja wyszukiwania przy pomocy aplikacji dla smartfonów z Windows Phone. Dlatego też w przypadku tej propozycji coś dla siebie znajdą zarówno osoby szukające pracy, jak i nowych pracowników.

Ostatnią aplikacją którą polecają Karol i Włodek jest aplikacja portalu LinkedIn, z którego korzysta ponad 160 milionów użytkowników na świecie. Tym samym jest to doskonałe narzędzie do podtrzymywania zagranicznych kontaktów zawodowych. Serwis w połączeniu z aplikacją pomaga także znaleźć pracę za granicą. Tak jak w przypadku GoldenLine możemy uczestniczyć w dyskusjach prowadzonych w ramach grup lub dzielić się w serwisie ciekawymi informacjami z naszymi znajomymi, pokazując tym samym, że interesujemy się czymś więcej niż śmiesznymi treściami, jakie można znaleźć w innych serwisach społecznościowych.

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.