Tech  / Relacja

MWC 2013: Robot ze smartfonem w środku. Kupiłbyś dziecku taką zabawkę?

Podczas targów Mobile World Congress można zobaczyć wszystko, co jest związane z urządzeniami mobilnymi. Nie chodzi tu tylko o smartfony i tablety, ale też o stacje bazowe, akcesoria, czy zabawki. Co prawda urządzeń należących do ostatniej kategorii nie było zbyt wiele, jednak jedna z nich mnie bardzo zaciekawiła. To urządzenie przeznaczone dla najmłodszych, którego możliwości są nieograniczone, bo zależą od znajdującego się w nim smartfonu.

Zabawka działa ze smartfonami z systemem iOS, Android oraz Windows Phone. Po umieszczeniu telefonu w głowie robota, ulubieniec koreańskich dzieci (na razie jest dostępny tylko w Azji) tańczy, śpiewa i wyświetla animacje. Myślę, że dobrym określeniem opisującym tego robota jest Furby dla najmłodszych. Zabawka jest wykonana z mocnego plastiku i przy odpowiednim traktowaniu będzie mogła służyć więcej niż jednemu dziecku.

Tak naprawdę zabawka ma tylko dwie wady. Pierwsza z nich to brak zabezpieczenia szybki smartfonu, przez co zbyt energiczne dziecko będzie mogło zniszczyć telefon, zaś drugi to zbyt azjatycki wygląd. Gdy tylko podchodziłem do stoiska, że nie jest to nic wyprodukowane przez Europejczyków czy Amerykanów. Sądzę, że z tego powodu zabawka ta mogłaby się nie przyjąć nad Wisłą. To jednak jest problem przyszłości, bo dystrybucją tej zabawki nie jest zainteresowany żaden azjatycki partner.

Z powodu wyżej wymienionych wad sam bym jej nie kupił. O ile jeszcze przełknąłbym ciekawy wygląd urządzenia, to możliwość zniszczenia smartfona przez dziecko skutecznie mnie odstrasza. Zresztą, czy dziecko musi bawić się smartfonem lub czymkolwiek interaktywnym? Moim zdaniem nadal najlepszymi zabawkami są każdego rodzaju klocki.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst