REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

MWC 2013: HP Slate 7 – reaktywacja tabletu od Hewlett-Packard

Hewlett-Packard na odbywających się właśnie targach Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentował swój najnowszy tablet Slate 7. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android i oferuje technologię Beats Audio. W dodatku już teraz kusi bardzo przystępną ceną. Tylko czy w sytuacji wielu podobnych urządzeń już obecnych na rynku logo HP i Beats Audio oraz niewygórowana cena wystarczy, by skusi potencjalnych klientów?

25.02.2013
14:45
MWC 2013: HP Slate 7 – reaktywacja tabletu od Hewlett-Packard
REKLAMA
REKLAMA

Tablet Slate 7 został wyposażony ekran o przekątnej 7-cali oraz rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, co nie jest rewelacyjnym dokonaniem. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A9 taktowany częstotliwością 1,6 GHz. Do swojej dyspozycji otrzymał 1 GB pamięci RAM. Tablet został wyposażony w 8 GB pamięci wewnętrznej, którą przy użyciu kart microSD można w łatwy i tani sposób powiększyć. Na wyposażeniu urządzenia jest również aparat fotograficzny o nie robiącej na nikim wrażenia rozdzielczości 3 Megapikseli oraz przednia kamera o rozdzielczości VGA mająca służyć do wideorozmów. Aspekty multimedialne dopełnia zastosowanie technologii Beats Audio znanej z komputerów HP czy też smartfonów od HTC. Tablet będzie działał pod kontrolą Androida Jelly Bean w wersji 4.1, który, jak wynika z poniższego materiału wideo, jest najprawdopodobniej pozbawiony nakładki systemowej.

Powyższa konfiguracja raczej na nikim nie robi wrażenia, jednakże zestawiając ją z ceną 169 dolarów, urządzenie nie stoi na straconej pozycji w dniu sklepowej premiery, która ma mieć miejsce w USA już w kwietniu tego roku. Z jednej strony jest to tablet o gorszej rozdzielczości ekranu niż w przypadku Nexusa 7, jednakże w atrakcyjniejszej cenie, oferuje ponadto slot kart microSD oraz technologię Beats Audio. Obserwując zapatrzenie niektórych osób w ten ostatni element, obecny na różnego rodzaju sprzętach, zarówno w USA jak i Europie, może to być jedna z kart przetargowych. Warto jednak zauważyć, że Kindle Fire od Amazonu jest o 10 dolarów tańsze od Slate 7, a wyposażeniu dostajemy dodatkowo tablet z pełnym ekosystemem usług i treści dostarczanych jego odbiorcy. Google oferuje Google Play, jednakże to oferta Amazonu wydaje się bardziej atrakcyjna dla klientów. Obawiam się zatem bardzo mocno, że Slate 7 po prostu zginie w tłumie innych podobnych urządzeń.

REKLAMA

Jednakże premiera tego urządzenia jest ważnym wydarzeniem dla HP. Po zakończeniu historii tabletu TouchPad z systemem webOS pod skrzydłami HP, firma ta postawiła na współpracę z Google. Trzeba pamiętać, że sam koniec historii TouchPada nie był smutny, a wręcz radośnie przyjęty przez klientów, którzy rzucili się jak wygłodniałe hieny na znacznie przecenione tablety od HP.

Niemniej jednak, HP flirtuje z Google, czego znacznie bardziej znamiennym dowodem jest Chromebook Pixel. Czy HP odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Nie ulega wątpliwości, że przed firmą stoi bardzo trudne zadanie do zrealizowania.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA