REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zenbox w Oktawave! Po co?

Zenbox jest stosunkowo młodą marką na polskim rynku usług hostingowych. Jednak wraz z rozwojem firmy, jej właściciele doszli do wniosku, że nie będą tracić czasu i nerwów na zajmowanie się infrastrukturą oraz całym zapleczem technicznym i przenieśli się do chmury obliczeniowej Oktawave. Co na tym zyskali sami zainteresowani jak i ich klienci?

19.02.2013
11:50
Zenbox w Oktawave! Po co?
REKLAMA
REKLAMA

Zenbox.pl oferuje bardzo ciekawe rozwiązania hostingowe, w których rozlicza się ze swoimi klientami za rzeczywiście wygenerowany ruch na stronach. Przenosząc hosting do Zenboksa klient zapomina o limitach transferu i kończącym się miejscu na serwerze, a płaci tylko i wyłącznie za ilość unikalnych użytkowników, którzy odwiedzają jego stronę.

Okazało się, że Zenbox zapragnął odrobiny spokoju. Usługodawca zrezygnował z zakupu i rozwijania własnej infrastruktury i przeniósł się do chmury obliczeniowej Oktawave. Dzięki temu ruchowi firma zyskała nie tylko profesjonalną opiekę nad całą infrastrukturą, ale dzięki narzędziom Oktawave może w pełni zarządzać parametrami podległych im jednostek.

"Jako firma oferująca produkty dla klientów końcowych, chcemy się skupiać na naszych działaniach sprzedażowych i edukacyjnych, a także na rozwoju naszej platformy aplikacyjnej. Jednocześnie chcemy mieć pewność, że korzystamy znajlepszej infrastruktury, pod opieką najlepszych specjalistów. Stąd już krok do uświadomienia sobie, że rzetelna platforma chmury obliczeniowej jest dla nas optymalnym rozwiązaniem. Dzięki Oktawave uzyskaliśmy dostęp do niespotykanej wydajności i świętego spokoju" - mówi Bartosz Gadzimski, prezes zenbox.pl.

Co się zmieni dla klientów Zenboksa? Nie odczują oni żadnych problemów związanych z przeniesieniem usługi na nową infrastrukturę. Wręcz przeciwnie, zyskają oni możliwość korzystania z interfejsu Zenboksa i aplikacji  które będą działały na mocniejszych maszynach.

W ramach wdrożenia zenbox.pl wykorzysta wydajne instancje Oktawave OCI w wersji Giant z 32 GB RAM i 16 VCPU per serwer. Dane klientów są utrzymywane w standardzie Oktawave Volume Storage (Tier-1 do backupu, Tier-2 dla serwerów stron WWW oraz Tier-3 do baz danych), co daje wydajność przewyższającą jakiekolwiek inne serwerowe rozwiązania składowania danych, w tym te oparte na dyskach SSD.

Finalnie udało się poprawić niemal wszystkie parametry dotyczące platformy zenbox.pl, w tym:
- wydajność macierzy (wzrosła dwukrotnie, czyli 16 razy w stosunku do statystycznego serwera hostingowego w innych firmach),
- skalowalność (teraz możliwe jest zwiększenie wydajności każdego serwera o 100% w kilka minut),
- przepustowość łącza do/z sieci internet (do poziomu 10 Gbps dla każdego serwera),
- dostępność (automatyczne uruchamianie środowisk z serwerów zapasowych w ciągu kilku sekund),
- odporność na ataki (D)DoS (trzykrotnie),
- wydajność infrastruktury PHP/MySQL (o 40%).
Zenbox będzie mógł teraz skupić się na tym co robi najlepiej, czyli na sprzedaży usług hostingu współdzielonego do końcowych użytkowników.

"Zenbox.pl to świetny przykład na to, jak wykorzystywać IaaS (infrastruktura jako usługa) i budować na nim wydajne rozwiązania aplikacyjne lub te z pogranicza PaaS (platforma jako usługa). Firma hostingowa potrzebuje elastyczności i pełnej kontroli nad IT, ponieważ musi szybko reagować na potrzeby swoich klientów. Te właśnie cechy posiada dziś chmura obliczeniowa, chmura, która znosi ograniczenia posiadania i zajmowania się fizyczną infrastrukturą. Dzięki Oktawave zenbox.pl może się teraz skupić na tym, na czym najbardziej mu zależy - na solidnej strategii marketingowej i pozyskiwaniu nowych klientów" - mówi Maciej Kuźniar, prezes Oktawave.

Przeniesienie swoich rozwiązań do chmury Oktawave umożliwiła Zenboksowi pełną swobodę w kwestii rozwoju i dostarczania nowych usług dla użytkowników. Oktawave nawiązało wcześniej podobną współpracę m.in. z firmą MegiTeam. Usługodawca korzysta również z chmury obliczeniowej, a sam skupia się na sprzedaży hostingu współdzielonego, serwerów VPS oraz innych rozwiązań dedykowanych.

REKLAMA

O tym jakie jeszcze korzyści wyniósł Zenbox po przeniesieniu się do Oktawave opowiada poniższa infografika.

Oktawave jest partnerem hostingowym Spider's Web

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA