RTV  / Felieton

Cyfrowy Polsat w Biedronce, z dekoderem DVB-T

Fuzja platform satelitarnych tuż tuż. Nic dziwnego, że konkurencyjny Cyfrowy Polsat rusza ostro do walki, szczególnie, że z drugiej strony jest podgryzany przez darmową telewizję naziemną. Ekipa Zygmunta Solorza-Żaka znana jest z kreatywnych pomysłów na zdobywanie nowych klientów. Wkrótce w sklepach Biedronka będzie można kupić dekodery Cyfrowego Polsatu, jednak nie do odbioru telewizji satelitarnej, a właśnie DVB-T.

Sytuacja na rynku nie jest korzystna dla Cyfrowego Polsatu pomimo tego, że obecnie jest to największa platforma telewizyjna w kraju. Po pierwsze, w najbliższych tygodniach nastąpi konsolidacja Cyfry+ i telewizji n. Wszystko wskazuje na to, że nowo powstała platforma będzie oferowała większość treści premium, a i klient z mniejszymi wymaganiami powinien znaleźć coś dla siebie w pakietach nc+. Z drugiej strony, klienci zainteresowani najniższymi abonamentami w płatnych platformach mogą z nich zrezygnować na rzecz cyfrowej telewizji naziemnej.

To właśnie o tych klientów po raz kolejny stara się Cyfrowy Polsat rozpoczynając współpracę dystrybucyjną z Biedronką. Łatwo powiedzieć "trafił swój na swego" - obie firmy kojarzone są z produktami tanimi i na ogół dość niskiej jakości. Mimo tych obiegowych opinii, obu spółkom wiedzie się całkiem nieźle i nie mogą narzekać na brak klientów.

W ofercie Biedronki dostępny będzie dekoder do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T. W popularnej sieci sklepów znaleźć będzie można model T-HD 1000 w cenie 99 PLN. Podstawowe możliwości dekodera to oczywiście dostęp do darmowych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej. Cyfrowy Polsat wykorzystuje jednak swoją telewizję mobilną, która w teorii miała być oferowana dla urządzeń mobilnych, a w rzeczywistości jest dodatkowym kodowanym multipleksem DVB-T.

Nabywcy dekodera otrzymają więc nie tylko dostęp do standardowych kanałów z cyfrowej telewizji naziemnej, ale też Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, TVP Seriale, Nickelodeon, Kino Polska oraz Comedy Central. Wszystko przez pierwsze pół roku za darmo, natomiast w kolejnych miesiącach dodatkowe kanały dostępne będą po przedpłaceniu określonej kwoty (6 miesięcy za 119,40 zł). Co więcej, dekoder po podłączeniu do internetu umożliwia dostęp do aplikacji Ipla.

Oferta Cyfrowego Polsatu jest przemyślana i dość atrakcyjna. W tej cenie w marketach znajdziemy dekodery DVB-T podobnej jakości, ale bez dodatkowych funkcji. Polsat daje więc użytkownikom więcej za tyle samo i to jeszcze w największej sieci sklepów w Polsce. Cyfrowy Polsat ma więc szansę zyskać nowych abonentów, a nawet jak to się nie uda to i tak nie będzie to duża strata - jak na razie telewizja mobilna nie stała się wielkim sukcesem.

Cyfrowy Polsat w cwany sposób chce czerpać z cyfryzacji. Zainteresowanie tabletami w Biedronce może tylko potwierdzać, że to kolejny biznesowy sukces. A czy warto schylić się po taki dekoder? Jeśli mamy starszy telewizor i chcemy go trochę unowocześnić oraz zyskać dostęp do DVB-T, to ta oferta jest atrakcyjna, choć nie oczekujmy rewelacyjnego interfejsu czy wysokiej jakości wykonania.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst