REKLAMA

Dodatkowe aplikacje do Spotify na Androida. Poszerz możliwości streamingu muzyki

Szukając oficjalnej aplikacji Spotify na Androida w sklepie Google Play można natknąć się na sporo programów pochodzących od niezależnych deweloperów. Pozwalają one na znacznie więcej, niż oficjalna aplikacja, w tym odtwarzanie teledysków, zdalne kontrolowanie odtwarzaczem na komputerze i dostęp do for Spotify Community. Poznaj najciekawsze z nich.

28.02.2013 10.02
Dodatkowe aplikacje do Spotify na Androida. Poszerz możliwości streamingu muzyki
REKLAMA

W aplikacji Spotify dla komputerów stacjonarnych można instalować dodatkowe moduły. Pozwalają one na odkrywanie nowej muzyki poprzez przeglądanie polecanych list lub rekomendacji na Last.fm, a podczas słuchania można podejrzeć tekst aktualnie odtwarzanej piosenki. Okazuje się, że możliwości aplikacji Spotify na Androida także można rozbudować poprzez instalację dodatkowych programów.

REKLAMA
spotify-google-play

Swaytify i Utubify - oglądaj teledyski

Swaytify pozwala na oglądanie teledysków do słuchanych w mobilnym Spotify utworów. Aby z niej skorzystać należy uruchomić odtwarzacz i wybrać szukaną piosenkę. W oficjalanej aplikacji należy znaleźć przycisk udostępniania, a następnie z listy aplikacji wybrać Add to Swaytify. I to wszystko - jeśli teledysk znajduje się w bazie, to po chwili zostanie odtworzony. Można wyświetlić go na pełnym ekranie, a klawisz wstecz przenosi z powrotem do odtwarzacza.

Aplikacja Swaytify jest darmowa i współpracuje nie tylko ze Spotify, ale także z Deezerem oraz WiMP. Utubify działa natomiast na nieco innej zasadzie. W tej aplikacji należy się zalogować się na swoje dane logowania Spotify, a następnie można odtwarzać teledyski wszystkich utworów dodanych do publicznych playlist (ustawienia widoczności playlisty można zmienić zarówno w oficjalnej androidowej aplikacji lub w desktopowym Spotify). Utubify również jest darmowe i dostępna poprzez Google Play.

spotify-swaytify

Remoteless, Spotget, Spotimote i Macify

W sklepie Google Play można znaleźć mnóstwo aplikacji pełniących rolę pilota do desktopowej aplikacji Spotify. Każda z nich działa i wygląda podobnie i nie sposób stwierdzić, która jest najlepsza - polecam sprawdzić każdą z nich. Takie programy najczęściej posiadają dwie wersje: darmową oraz płatną, ale o większych możliwościach. Aby skorzystać z takiego pilota należy zainstalować aplikację na smartfonie oraz specjalny program na komputerze stacjonarnym - inny dla każdej aplikacji. Połączenie realizowane jest poprzez sieć Wi-Fi, więc komputer i smartfon muszą być podłączone do jednego routera.

Remoteless i Spotget działają w połączeniu zarówno z komputerami pod kontrolą Windowsa oraz OS X. Spotimote łączy się wyłącznie z systemem Microsoftu, a Macify z systemem od Apple. Istnieje jeszcze kilka innych, mniej popularnych zamienników. Warto sprawdzić kilka różnych pilotów i wybrać dla siebie ten, który najbardziej odpowiada - zarówno wizualnie, jak i pod względem mnogości opcji.

spotify-remoteless

 

Unified Remote - uniwersalny pilot

Jedną z aplikacji będących pilotem do Spotify jest Unified Remote. Wyróżniłem ją osobno ze względu na to, że oprócz obsługi odtwarzacza na komputerze pozwala na szeregi innych rzeczy. Można za jej pomocą używać ekranu dotykowego jako TouchPada, wpisywać tekst z klawiatury oraz obsługiwać inne programy, jak np. odtwarzacz VLC. Szerzej Unified Remote przyjrzę się przy innej okazji.

spotify-unified-remote

MusiXmatch - rozpoznawanie utworów

MusiXmatch jest jedną z aplikacji służących rozpoznawaniu utworów. Wykorzystuje do tego mikrofon umieszczony w smartfonie. Ma dwie przewagi nad np. popularnym SoundHoundem. Po pierwsze, po rozpoznaniu utworu np. z radia, od razu pokazuje tekst piosenki (oczywiście, jeśli znajduje się on w bazie). Co więcej, wyszukany utwór można od razu jednym kliknięciem wyszukać w Spotify, odtworzyć, dodać do playlisty lub oznaczyć gwiazdką. MusiXmatch jest darmowy. Aplikacja dostępna jest także w deskotpowej aplikacji Spotify, gdzie pozwala podejrzeć tekst piosenki.

musiXmatch

Spotify Community, dostęp do społeczności

W sklepie Google Play znajduje się kilka nieoficjalnych aplikacji o nazwie Spotify Community. Pozwalają one na interakcję z forami dyskusyjnymi społeczności Spotify. Można za ich pomocą przeglądać poruszane wątki i brać udział w dyskusjach, które mają za zadanie pokazać twórcom serwisu, które elementy usługi powinny zostać w pierwszej kolejności poprawione. Z pomocą archiwum Spotify Community można ponadto rozwiązać większość popularnych problemów.

spotify-community

Spotimon, czyli śledź wykonawców

W Spotify nie jest prosto śledzić swoich ulubionych muzyków. Ten problem postanowili rozwiązać twórcy Spotimon, co jest skrótem od Spotify Monitor. Pozwala ona śledzić swoich ulubionych artystów i wyświetla powiadomienia, gdy tylko w bazie serwisu pojawił się nowy album jednego z nich. Z aplikacji można przejść prosto do oficjalnego programu Spotify na Androida, jeśli jest tylko zainstalowany w systemie. Spotimon jest aplikacją darmową.

spotify-spotimon

Wakeify - budzik z muzyką

Dzięki aplikacji Wakeify można ustawić jako dzwonek budzika dowolny utwór z biblioteki usługi. Aby skorzystać z aplikacji należy posiadać konto premium w usłudze oraz oczywiście oficjalną aplikację Spotify na Androida. Jako budzik można użyć jednej lub wielu piosenek, utworzyć wiele różnych budzików, zmienić czas drzemki i głośność alarmu. Co ważne, w razie awarii usługi Spotify aplikacja włączy alarm systemowy. Wakeify, także bezpłatnie, można pobrać ze sklepu Google Play. Istnieją także alternatywy, takie jak Spotialarm różniące się głównie interfejsem.

REKLAMA
wakeify-spotify

W sklepie Google Play z pewnością można znaleźć jeszcze więcej aplikacji rozszerzających możliwości Spotify. Jeśli znaleźliście ciekawą aplikację, której nie ma na liście, podzielcie się informacją o niej w komentarzach.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA