Tech  / News

Allegro padło i leży. AKTUALIZACJA: to był atak DDOS

131 interakcji
dołącz do dyskusji

Zastanawiałem się właśnie skąd nagły wzmożony ruch na Spider's Web z Google'a na zapytanie "allegro", a tu nagle okazuje się, że… Allegro.pl nie działa. Tak - największy podmiot e-commerce w Polsce właśnie łapie awarię a ludzie szukają informacji o tym, co się dzieje.

Przypomnijmy, że Allegro pracuje nad pełnym wdrożeniem nowego wyglądu serwisu, które planowane jest najprawdopodobniej na 13 lutego. Wtedy bowiem Allegro planuje specjalną konferencję prasową dla mediów.

My już nowe Allegro testowaliśmy i całkiem nam się podoba. Wiemy też, że nowy wygląd wdrażany jest u coraz większej liczby osób. Ciekawe, czy dzisiejsze niedzielne problemy mają coś z tym wspólnego.

Allegro padło

Próbujemy się kontaktować z działem PR Allegro, ale zważywszy na porę - niedziela, godzina 22:45, jest to… hmm… dość utrudnione. Jeśli dowiemy się czegokolwiek, to zaktualizujemy niniejszy wpis. Tymczasem jeśli właśnie teraz kończyła Wam się aukcja na Allegro bądź też jeszcze przed nowym tygodniem planowaliście coś kupić, to nici z tego.

AKTUALIZACJA:

Jak donosi Czytelnik lolo, wersja mobilna m.allegro.pl działa. Oto dowód:

m.alegro.pl

AKTUALIZACJA 2:

O godzinie 23:28 Allegro.pl wstało (przynajmniej u mnie). Co ciekawe - w starej wersji, a przecież ja już miałem nowy wygląd serwisu. Ciekawe, czy to odpowiedź na pytanie o przyczynę awarii? Wciąż czekamy na oficjalną odpowiedź Allegro w sprawie dzisiejszej awarii.

AKTUALIZACJA 3:

Mamy informację od Rzecznika prasowego Grupy Allegro, Pawła Klimiuka, który mówi co następuje: Od około 21.30 odnotowaliśmy znaczny wzrost ruchu w serwisie spowodowany najprawdopodobniej pochodzącym z zagranicy atakiem typu DDOS. Około północy sytuacja wróciła do normy, Allegro jest ponownie dostępne dla użytkowników a administratorzy serwisu zajmują się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia. Trwające aukcje zostaną przedłużone zgodnie z regulaminem serwisu.

Tagi: allegro
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst