REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Windows Phone 8 + klawiatura Microsoft = :(

Jestem fanem systemu Windows Phone i posiadaczem Nokii Lumia 920. Kiedy używałem urządzeń z nim sporadycznie, uważałem go za system niemal idealny. Gdy przez dłuższy czas używałem telefonu z Windows Phone 7 dostrzegłem wiele jego wad. Podczas premiery Windows Phone 8 zauważyłem, że wiele z nich zostało naprawionych. Niestety nie wszystkie, bo co jakiś czas dostrzegam nowe niedogodności. Jedna z nich dotyczy braku obsługi dodatkowej klawiatury.

18.01.2013
10:42
Windows Phone 8 + klawiatura Microsoft = :(
REKLAMA

Moja praca polega przede wszystkim na pisaniu tekstów, a do tego celu potrzebuję laptopa, Ultrabooka lub jakiegokolwiek urządzenia z fizyczną klawiaturą. Najczęściej do pisania używam komputera stacjonarnego, jednak niekiedy zdarza się sytuacja, kiedy muszę napisać tekst poza domem. Wówczas przydaje mi się Ultrabook, jednak sporadycznie zdarzają się sytuacje, kiedy nie mogę go wziąć ze sobą. Myślałem, że w takich sytuacjach przydaje się smartfon i bezprzewodowa klawiatura. Niestety myliłem się.

REKLAMA

Klawiatura, której używam to Microsoft Wedge Mobile Keyboard. Specjalnie wybrałem konstrukcję tej firmy, gdyż byłem przekonany, że będzie ona współpracować z najnowszym systemem mobilnym firmy z Redmond. Myliłem się. Oczywiście po włączeniu Bluetooth telefon rozpoznaje urządzenie, ale nie może się z nim sparować. Po krótkim przeglądzie stron Microsoftu okazało się, że nie tylko ja mam podobny problem. Wiele osób także próbowało wykorzystać telefon do pisania dłuższych tekstów przy wykorzystaniu zewnętrznej klawiatury, nikomu się nie udało.

Nokia Lumia 920 e

Zdaję sobie sprawę z tego, że fakt, iż doszło do takiej sytuacji to przede wszystkim moja wina. Sam powinienem wcześniej sprawdzić, czy posiadane przeze mnie urządzenie pozwala na wykorzystanie go w zamierzonym przeze mnie sposób. Niestety byłem przekonany, że każdy nowy system operacyjny obsługuje takie akcesorium jak klawiatura. Nie wymagałem od niego obsługi myszki, bo nawet iOS jej nie obsługuje, ale klawiatura to chyba zupełna podstawa.

Nie rozumiem tego ruchu Microsoftu z kilku powodów. Po pierwsze, system Windows RT, który w budowie podobno przypomina Windows Phone 8 bez problemu obsługuje klawiaturę. Robi to też zwykły Windows 8. Wprowadzenie obsługi tego akcesorium to dla programistów chwila. Ale nie wiem, mogę się mylić, gdyż sam nie jestem programistą. Drugi powód, dla którego Microsoft powinien przynajmniej zastanowić się nad wprowadzeniem obsługi klawiatur do swojego laptopa to fakt, że przecież ma w swojej ofercie klawiatury. Trzeci to wbudowany pakiet Office. Na co mi on, skoro de facto nie mogę wygodnie edytować w nim pliku?

REKLAMA
Wedge Keyboard

Nadal uważam, że system Windows Phone jest najwygodniejszy w użyciu i najładniejszy. Oprócz tego działa w jednym ekosystemie z niemal wszystkimi posiadanymi przeze mnie sprzętami: moim komputerem stacjonarnym, Ultrabookiem oraz konsolą Xbox 360, która od premiery systemu Windows 8 pełni rolę centrum multimedialnego. Oczywiście zauważam te wszystkie niewątpliwe zalety komórek z systemem Windows Phone 8. Niestety coraz częściej zauważam, że topowe komórki z Androidem dają więcej możliwości niż Windows Phone.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA