Tech

Pobierz Adobe Creative Suite 2, w tym Adobe Photoshop CS2 za darmo! AKTUALIZACJA: Oficjalne stanowisko Adobe

158 interakcji
dołącz do dyskusji

Wszystko wskazuje, że Adobe postawiło wcielić się w spóźnionego Świętego Mikołaja i udostępnić dziś całkowicie za darmo swój pakiet Creative Suite, 2 w którym znajdziemy, między innymi Photoshopa CS2, który choć może i ma już swoje lata to wciąż może okazać się przydatnym narzędziem zainstalowanym na naszych komputerach. Żal się nie skusić na taką okazję!

Choć Creative Suite miało swoją premierę w kwietniu 2005 a Photoshop CS w maju tego samego roku, to wbrew pozorom dla użytkowników, którzy nie potrzebują wszystkiego „naj, naj, naj”, w tym najnowszego oprogramowania, dzisiejsza oferta będzie łakomym kąskiem.

Wszystko, co należy zrobić, by móc uzyskać możliwość pobrania programów to udać się na stronę Adobe, utworzyć lub zalogować się swoje konto Adobe. Po zalogowaniu się na portalu producenta otrzymamy dostęp do strony, na której otrzymamy możliwość pobrania plików instalacyjnych do wcześniej wymienionych programów jak i np. do Ilustratora CS2. Niemal wszystkie udostępnione programy są dostępne zarówno w wersji dla komputerów PC, jak i Mac. Na stronie znajdziemy również klucze licencyjne pozwalające na korzystanie z programów, warto je skopiować w trakcie pobierania plików instalacyjnych.

adobe-creative-suite-adobe-photoshop-do-pobrania-za-darmo-photoshop-download-programy-windows-mac-osx-photoshopcs-cs2-pobieranie-free

Nie jest do końca wiadomym, czy dzisiejsza oferta Adobe jest wynikiem błędu z ich strony, czy też przemyślaną strategią uwalniania bądź, co bądź nie najnowszych wersji ich flagowych produktów. Tym bardziej, że informację jako pierwszy podał portal GHacks.net, a nie samo Adobe, co może budzić pewne wątpliwości. Choć, jak już wspomniałem, np. Photoshop CS2 nie jest „pierwszej świeżości” jeśli chodzi o programy służące do zaawansowanej obróbki zdjęć to większości użytkowników jego możliwości powinny wystarczyć aż zanadto do obróbki swoich fotografii.

Mam nadzieję, że ta „promocja” jest zamierzonym działaniem Adobe, może w przyszłości pokusi się też o uwalnianie nieco szybciej swoich starszych produktów. Wszak dla wielu osób, to może być początek przygody z Photoshopem, a skuszeni możliwościami, jakie już dawał swoim użytkownikom kilka lat temu, sięgną oni po nowsze wersje programu. Tym samym Adobe zyska nowych klientów, którzy postanowią kupić ich oprogramowanie, które do najtańszych nie należy. Jednak dla kogoś, kto zajmuje się fotografią trochę poważniej niż fotografując rodzinę podczas imienin cioci Photoshop okazuje się niezastąpionym narzędziem.

Aktualizacja

Jak można było się spodziewać, pojawiły się wątpliwości co do tego czy z takowej "oferty" mogą korzystać wszyscy chętni czy tylko osoby osoby, które wcześniej wykupiły pakiet czy też poszczególne jego składniki. Gdy pojawią się nowe informacja, poinformujemy o tym.

Aktualizacja - Oficjalne stanowisko Adobe:

“Effective December 13, Adobe disabled the activation server for CS2 products and Acrobat 7 because of a technical glitch. These products were released over 7 years ago and do not run on many modern operating systems. But to ensure that any customers activating those old versions can continue to use their software, we issued a serial number directly to those customers. While this might be interpreted as Adobe giving away software for free, we did it to help our customers.” - komunikat z oficjalnego bloga Adobe

“Z dniem 13 grudnia Adobe wyłączyło serwery aktywacyjne dla produktów CS2 oraz Acrobat 7 z powodu problemów technicznych. Te produkty zostały wydane ponad 7 lat temu i mogą nie działać na wielu nowych systemach operacyjnych. Z chęci zapewnienia klientom możliwości aktywowania ich starych wydań oprogramowania, przygotowaliśmy specjalne numery seryjne, właśnie dla tych klientów. Działanie to mogło zostać interpretowane jako rozdawanie oprogramowania za darmo, niemniej jednak zrobiliśmy to tylko z chęci pomocy naszym klientom” - komunikatu z blogu Adobe w wolnym tłumaczeniu

Pozostaje jeszcze pytanie, czy osoby, które pobrały oprogramowanie Adobe myśląc, że jest to swoista promocja, zostaną w jakiś sposób pociągnięte do konsekwencji. Z jednej strony instalowanie i używanie takiego oprogramowania jest niezgodne z warunkami licencji. Z drugiej strony, przedstawiciele Adobe pisali na forum, że użytkownicy, którzy pobrali “darmowy” pakiet oprogramowania nie powinni się niczego obawiać. Jednak po wydaniu oficjalnego komunikatu, przez Adobe, użytkownicy forum nie uzyskali odpowiedzi na pytanie czy jak już pobrali z myślą o promocji, to mogą nadal używać.

“I don't think you have to worry about Adobe coming after you for this, union_bug.” - napisał przedstawiciel Adobe na oficjalnym forum

Mateusz Nowak

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst