REKLAMA

Nowe abonamenty w sieci Play to Formuły S, M oraz L! Oto nowe stawki

Przed chwilą miała miejsce konferencja Play, czwartego polskiego operatora polskich sieci komórkowych. Podczas tego wydarzenia zostały przedstawione trzy nowe podstawowe plany taryfowe. Jedynym planem, który nie uległ zmianie, jest Formuła 4.0.
Nazwy nowych ofert nawiązują do rozmiarów ubrań. Możemy znaleźć tu Formułę S, Formułę M oraz Formułę L. Czuję się osobiście dotknięty tym, że nie znalazłem Formuły XL, w porywach do XXL. Cóż, nawet Play sugeruje mi, że czas w końcu schudnąć.

18.01.2013 11.24
Nowe abonamenty w sieci Play to Formuły S, M oraz L! Oto nowe stawki
REKLAMA
Bezpieczny internet
REKLAMA

Formuła S przy wyborze oferty z telefonem kosztuje 19 zł miesięcznie i trwa 24 miesiące.  Niestety abonament ten nie zawiera żadnych minut, ani wiadomości do innych sieci. Można dokupić 200 minut, SMSów lub MMSów miesięcznie za dodatkowe 10 zł.

Formuła M od poprzedniej różni się tym, że kosztuje 29 zł miesięcznie i ma w sobie już 400 minut/SMS-ów/MMS-ów do wszystkich sieci. Z kolei Formuła L kosztuje 59 zł i zawiera w sobie aż 800 minut lub wiadomości różnego typu.  W obu ofertach wszystkie rodzaje połączeń z Play pozostają nielimitowane. Cena minuty, SMSa i MMSa poza abonamentem wynosi 19 groszy, czyli bardzo niewiele.

Dociekliwe osoby pewnie zauważyły, że w ofertach tych nie zawarto dostępu do Internetu.  Na szczęście osoby serfujące po sieci mogą dokupić pakiet danych 500MB za 10 zł miesięcznie. Z kolei bardzo aktywni użytkownicy mogą dokupić większy pakiet kosztujący 20 zł. W przypadku Formuły S jest to 1GB, dla Formuły M to 1.5GB, zaś dla Formuły L to 2GB. Z kolei do Formuły 4.0 w dalszym ciągu można dobrać pakiet o wielkości 2.5GB. Pakiety można nabywać kilka razy w ciągu miesiąca, jest to ukłon w stronę najbardziej aktywnych użytkowników. Osoby, które korzystają z Internetu rzadko, będą mogły zapłacić 5 zł za pakiet 5MB lub 10 zł za pakiet 250MB. Pakiet ten włącza się automatycznie przy połączeniu z siecią bez wykupionego pakietu. To opłacalne rozwiązanie.

Formuła L1000
REKLAMA

Pod koniec konferencji okazało się, że Play zaprezentował jednak Formułę XL, której nazwa to Formuła L1000. Przy podpisaniu zobowiązania na 24 miesiące (Zgodnie z prawem, które wchodzi w życie jutro, 36-miesięczne umowy dla nowych klientów nie będą istnieć), będzie trzeba płacić 89 zł miesięcznie.  W zamian za to otrzyma się pakiet danych o wielkości 2.5GB, nielimitowane połączenia i wiadomości w Play, 1000 minut lub wiadomości do wszystkich sieci. Z kolei cena usług poza abonamentem nie zmieni się i nadal będzie wynosić 19 groszy.  Jest to oferta przeznaczona dla klientów przenoszących numer od innych operatorów, abonentów Play z umową na czas określony, klientów prepaid korzystających z niego od kwartału oraz dla klientów przedłużających umowę. Razem z tym abonamentem będzie można otrzymać telefon Windows Phone 8S by HTC za złotówkę.

Oferty na pierwszy rzut oka wyglądają ciekawie, ale z ich ostateczną oceną powstrzymamy się co najmniej kilka godzin. Póki co czekamy na nowy cennik telefonów. Mamy nadzieję, że będzie lepszy od poprzedniego.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA