REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Lubisz udostępniać teksty na Twitterze, ale masz problem z długością cytatów? I na to jest rada

Twórcy dodatków i bookmarkletów wciąż mnie zaskakują kreatywnością. Tym razem trafiłam na bookmarklet SavePublishing, który w prosty sposób pokazuje zdania na stronie odpowiednio krótkie, na tyle, by zmieściły się w jednym tweetcie. To przypomina mi o innych dziwnych, ale też przydatnych bookmarkletach.

02.01.2013
16:52
Lubisz udostępniać teksty na Twitterze, ale masz problem z długością cytatów? I na to jest rada
REKLAMA

SavePublishing to raczej ciekawostka, ale dla twitterowych celebrytów - liderów opinii,wyrabiających sobie markę eksperta udostęnianiem teksów z czeluści sieci, może okazać się przydatne. Wystarczy kliknąć, a bookmarklet podświetli zdania gotowe do tweetowania. Po kliknięciu otworzy się okienko udostępniania tweeta i... voila! żadnego kopiowania, żadnego przycinania.

REKLAMA

<a href="javascript:(function()%7Bvar%20IN,F;IN=document.getElementsByTagName('input');for(var%20i=0;i<IN.length;i++)%7BF=IN%5Bi%5D;if(F.type.toLowerCase()=='password')%7Btry%7BF.type='text'%7Dcatch(r)%7Bvar%20n,Fa;n=document.createElement('input');Fa=F.attributes;for(var%20ii=0;iiShow Passwords (przeciągnij na pasek zakładek) to bookmarklet przydatny zawsze wtedy, gdy próbujemy zalogować się do jakiegoś serwisu, ale najwidoczniej wpisujemy złe hasło i nie wiemy, co jest z nim nie tak. Wystarczy kliknąć Show Passwords, by pokazało się zaszyfrowane, najczęściej zagwiazdkowane hasło i żebyśmy mogli sprawdzić, co z nim nie tak.

show assword

Mobilize This za to przekonwertuje strony na może brzydkie, ale ważące mało strony bliższe formatowi mobilnemu. W ten sposób oszczędzimy transfer czy przyspieszymy ładowanie się strony, gdy jesteśmy na słabym internecie mobilnym. Podobne działa np. Readability, ale nie jest stworzone z myślą o oszczędzaniu czy przyspieszaniu transferu, co czuć przy użytkowaniu.

Kittenify przypomina za to kompletnie bezużyteczną, za to słodką funkcję AdBlocka - zastąpi obrazki na stronach zdjęciami kotów. Tak, takie Bookmarklety też istnieją, bo to dziedzina nie tylko przydatna, ale i bezsensownie zabawna.

kitteh
REKLAMA

Jak bookmarklet, który w tekst na stronie wstawia w różnych miejscach pewne najbardziej znane polskie przekleństwo.

Tak czy siak, jeśli macie chwilę, warto zwrócić uwagę na bookmarklety, bo czasem okazują się bardzo pożyteczne.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA