REKLAMA

Konkurs! Dzięki ASUSOWI wygraj wycieczkę do Kenii lub akcesoria o wartości 1000 zł!

ASUS poważnie podszedł do premiery systemu Windows 8. Dosłownie kilka dni po premierze miałem okazję zobaczyć mnóstwo urządzeń wykorzystujących możliwości systemu Windows 8 i sterowania za pomocą ekranu dotykowego. Niedawno ASUS ogłosił związany z nimi konkurs, w którym dzięki nim można wygrać akcesoria lub nawet wycieczkę do Kenii!

15.01.2013 10.40
Konkurs! Dzięki ASUSOWI wygraj wycieczkę do Kenii lub akcesoria o wartości 1000 zł!
REKLAMA

Co prawda najbardziej medialnymi sprzętami z Windows 8 są wielkie komputery AllinOne oraz tablety, jednak najbardziej funkcjonalne i potrzebne każdemu z nas są laptopy i ich ulepszone wersje – Ultrabooki. O tym, że nie są to byle jakie sprzęty, świadczy ich specyfikacja.

REKLAMA

ASUS S200E i S400 to na pierwszy rzut oka bardzo podobne sprzęty. Oba są wyposażone w ekran dotykowy i system Windows 8. Różnią się jednak specyfikacją i wymiarami. S200E to mobilny sprzęt z 11,6-calowym ekranem. Mamy tu do czynienia z urządzeniem łączącym w sobie wymiary dużego netbooka, jakość wykonania Ultrabooka oraz możliwości tabletu. Jego grubość wynosi jedynie 22 milimetry, zaś waga 1,4 kg. Z kolei S400 to Ultrabook pełną gębą. W dodatku Ultrabook nowej generacji – także wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 14”. Jest to kompromis między dużym rozmiarem ekranu a mobilnością sprzętu. Ten komputer jest minimalnie cieńszy od mniejszego modeli (21 mm), a jego waga nadal jest więcej niż przyzwoita i wynosi tylko 1,8 kg. Oznacza to, że żaden Vivobook nie będzie ciążył w plecaku czy torbie.

Pod względem specyfikacji urządzenia dosyć znacznie się różnią. Mniejszy komputer został wyposażony w jeden z procesorów Pentium, Celeron bądź Core i3. Są to jednostki nadające się do podstawowych zastosowań, takich jak praca z tekstem, przeglądanie stron internetowych czy oglądanie filmów. Na takie przeznaczenie komputera wskazuje też zastosowanie 4GB pamięci RAM – ilości standardowej w tańszych maszynach.

W przypadku ASUSA S400 podzespoły są co najmniej o klasę lepsze. Procesor Core i5 lub Core i7 i maksymalnie 12GB pamięci RAM pozwolą na korzystanie z komputera w bardziej wymagających zastosowaniach, takich jak programy graficzne, obróbka wideo oraz zastosowania inżynierskie. Na poprawienie komfortu pracy znacznie wpływa też hybrydowy dysk twardy, który łączy w sobie pojemność dysku HDD i szybkość dysku SSD.

Oprócz tego oba komputery zostały wyposażone w zintegrowaną kartę graficzną Intel HD 4000, kamerę internetową, porty USB 3.0 oraz wyjście HDMI i czytnik kart pamięci. Całość specyfikacji jest dostępna w znajdującej się powyższej infografice i na stronie produktów.

A teraz konkurs!

Ja tu piszę o specyfikacji, a zapewne wszyscy czekają na konkurs, w którym można wygrać akcesoria lub wycieczką. By to zrobić, trzeba wejść na podany tutaj adres i zastosować się do zawartych tam instrukcji. Krótko mówiąc: trzeba obejrzeć film, zrobić zdjęcie pokazujące czym jest według Was Hapiness 2.0 (w wolnym przekładzie Szczęście 2.0) i wysłać je za pomocą formularza. Chętnie sam bym wziął udział w konkursie, ale regulamin mi tego zabrania. Przynajmniej Wy spróbujcie szczęścia. Nagroda co prawda jest mniej wartościowa niż wygrana w Toto-Lotka, ale prawdopodobieństwo jej ustrzelenia jest znacznie większe. I nie musicie kupować losu.

Dosyć drogi (ale wart swojej ceny) los będą musiały wykupić osoby, które zechcą wygrać wycieczkę do Kenii. Oprócz zdjęcia, trzeba tu dysponować też numerem seryjnym kupionego Vivobooka. Tylko to umożliwi walkę o nagrodę główną. Pamiętajcie jednak, że konkurs to tylko dodatek, który ma Was zachęcić do kupna maszyny ASUSA, którą sam miałem okazję używać i za którą sam mogę ręczyć. To kawał porządnego Ultrabooka.

REKLAMA

Życzę szczęścia!

Wpis ma charakter komercyjny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA