REKLAMA

Ekran PureMotion HD+ w Nokii Lumia 920 możesz używać bez ściągania rękawiczek z dłoni

 Wiemy już, jakie możliwości daje aparat fotograficzny PureView oraz jakie funkcje społecznościowe oferuje system Windows Phone 8. Teraz warto przyjrzeć się tej części smartfonu, do której wiele osób nie przykłada należytej uwagi, czyli do ekran. Nokia, w swoim najnowszym flagowym smartfonie Lumia 920, zastosowała ekran PureMotion HD+. Czym różni się on od rozwiązań konkurencji?

03.01.2013 16.44
Ekran PureMotion HD+ w Nokii Lumia 920 możesz używać bez ściągania rękawiczek z dłoni
REKLAMA
REKLAMA

Nokia Lumia 920 została wyposażona w ekran PureMotion HD+ o przekątnej 4,5 cala. Jest to najjaśniejszy i najszybciej reagujący ekran dotykowy zastosowany w smartfonie. Dzięki temu nawet w bardzo ostrym dziennym świetle zachowuje on czytelność. To oznacza, że można bez problemu korzystać z niego zarówno podczas wakacyjnego wypoczynku na słonecznej plaży jak również podczas wyjazdu na narty, gdy słońce bardzo mocno operuje na stoku.

Ekran zastosowany w Lumii 920 jest przy okazji najczulszym ekranem obecnym na rynku. Co z tego wynika? Choć zima zapomniała o tym, by na stałe zawitać do naszego kraju, wiele osób i tak nosi rękawiczki. Jeśli nie posiadacie specjalnych rękawiczek do ekranów dotykowych lub uważacie, że takie po prostu się Wam nie podobają, to aby odebrać połączenie, wysłać wiadomość czy e-mail musicie zdjąć rękawiczki, co na mrozie do przyjemnych rzeczy nie należy. Posiadając Lumię 920 z ekranem PureMotion HD+ nie musicie tego robić. Ekran dotykowy będzie bez problemu reagował na dotyk mimo obsługiwania go w rękawiczkach.

Co więcej, ten ekran jest tak czuły, że można go obsługiwać kluczami lub zwykłym długopisem. Inwencja twórcza w tej kwestii jest niczym nieograniczona, gdyż podczas wizyty w Helsinkach przedstawiciele Nokii udowodnili, że smartfon Lumia 920 można obsługiwać nawet... owocami. To akurat raczej nie przyda się w codziennym użytkowaniu, choć kto wie... Jego zalety w szczególności docenimy podczas jesiennych i zimowych spacerów, kiedy bez zdejmowania rękawiczek będziemy mogli wykonać zdjęcia aparatem PureView z optyczną stabilizacją obrazu.

Na poniższym materiale wideo zobaczycie jak Karol z lekkostronniczy.tv testował ekran Nokii Lumii 920 w akcji oraz co z tego wynikło.

REKLAMA

Wpis powstał we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA