REKLAMA

cloudnotion - polska społecznościowa aplikacja mobilna, która jest już popularna we Francji

Bardzo lubię odkrywać aplikacje mobilne, które opierają się na pomysłach, o których nigdy wcześniej nie słyszałem. Przykładem takiego programu jest polska mobilna produkcja cloudnotion. Program wykorzystuje lokalizację GPS i pozwala na całkiem interesującą zabawę w terenie.

04.01.2013 16.16
cloudnotion – polska społecznościowa aplikacja mobilna, która jest już popularna we Francji
REKLAMA

Aplikacja cloudnotion pozwala na zostawienie wiadomości dla innych użytkowników. Notatka ta jest zapisywana w chmurze i jest dostępna do odczytu dla osób, które będą w obrębie lokalizacji, w której zapisaliśmy ową wiadomość.

REKLAMA

Zasada działania jest tak prosta, że aż genialna. My zostawiamy notatki. Inni przychodzą w okolicę miejsca, w którym je zapisaliśmy, aby zyskać możliwość ich odczytania. Nie ma możliwości odczytania czyjejś wiadomości bez udania się w miejsce, w którym została ona zapisana.

Ta prosta gra terenowa zaczyna się w momencie, gdy większa liczba osób w naszej okolicy pobierze program i zacznie w losowych miejscach zostawiać notatki. Jestem przekonany, że przemieszczając się po mieście kusiłoby mnie, aby sprawdzić notatki zostawione przez inne osoby w mojej okolicy. Inni użytkownicy będą mogli odpisać na nasze wiadomości. O takim fakcie zostaniemy poinformowani e-mailem. Jedyne co musimy zrobić aby odczytać informację, to powrócić na miejsce gdzie została zapisana :)

cloudnotion

Skontaktowałem się z Bartoszem Sułkowskim - twórcą projektu - i zapytałem z czego wynika taka duża popularności aplikacji wśród Francuzów. Gdyż patrząc na mapę zostawionych notatek, to Francja jest na pierwszym miejscu w rankingu największej liczby użyć wiadomości cloudnotion.

Okazało się, że Francuzi zaczęli testować program po publikacji recenzji Frederica Pereiry w jednym z francuskich blogów technologicznych. Jako że pomysł na aplikację cloudnotion bardzo mi się spodobał, postanowiłem przedstawić ją również Czytelnikom Spider’s Web.

Jeżeli programik odniesie sukces na platformie Android twórca zapowiedział, że zostaną wypuszczone również wersje dla iOS oraz Windows Phone. Wraz ze wzrostem popularności programu będzie rozwijana również funkcjonalność aplikacji. Choć osobiście nie jestem przekonany co do tego, czy to dobra droga, gdyż genialność tej aplikacji tkwi w jej prostocie. Niemniej jednak znalazłoby się kilka drobnych udoskonaleń, które warto zaimplementować do programu. Brakuje to integracji z serwisami społecznościowymi, dzięki czemu moglibyśmy dzielić sie informacjami o pozostawionych w terenie notatkach z naszymi znajomymi.

cloudnotion2
REKLAMA

Program może ewoluować i przybrać formę cyfrowego pamiętnika. Użytkownicy mogą zostawiać w różnych miejscach notatki lub też wskazówki dla innych osób odwiedzających daną lokalizację. Oczywiście wszystko będzie miało sens wtedy, gdy twórcy zaimplementują w programie jedną ważną funkcję. Mianowicie będzie potrzebny tłumacz, który automatycznie rozszyfruje notatki pozostawione przez użytkowników posługujących się różnymi językami.

Program cloudnotion pobierzecie za darmo z Google Play. Tylko nie zapomnijcie zostawić kilku wiadomości dla innych użytkowników!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA