REKLAMA

Bezstronnie Polecamy: Komunikatory internetowe

Z komunikatorów internetowych możemy korzystać nie tylko z poziomu komputera, ale również smartfona. W dzisiejszej odsłonie cyklu Bezstronnie Polecamy Karol i Włodek zaproponują trzy aplikacje na Nokię Lumia z systemem Windows Phone, dzięki którym będziemy w stałym kontakcie z naszymi przyjaciółmi.

29.01.2013 15.10
Bezstronnie Polecamy: Komunikatory internetowe
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszą wartą polecenia aplikacją jest dobrze znany Skype - komunikator, który swego czasu dokonał sporej rewolucji pod względem sposobu komunikowania się z wykorzystaniem internetu. Teraz Skype’a można zainstalować w swoim smartfonie z Windows Phone. Można prowadzić darmowe rozmowy z innymi użytkownikami Skype’a przy wykorzystaniu sieci Wi-Fi, ale także dzwonić na tradycyjne numery telefonów stacjonarnych i komórkowych. Oczywiście Skype to nie tylko tradycyjne rozmowy głosowe, lecz także komunikator tekstowy oraz rozmowy wideo z innymi użytkownikami. Ta aplikacja to dobre narzędzie, by być zawsze w kontakcie z ciocią z Ameryki oraz ze znajomymi, którzy wyjechali na wymianę studencką.

Kolejną aplikacją wartą polecenia jest WhatsApp, przy użyciu której zaoszczędzimy na wysyłanych SMS-ach, będąc przy tym cały czas w kontakcie z bliskimi. WhatsApp jest dostępna na wszystkie popularne mobilne systemy operacyjne, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że inne osoby, do których często piszemy, również mają ją w swoich telefonach. Wszystko, czego potrzebujemy to stały dostęp do internetu w Lumii. Dzięki temu nie musimy się martwić o koszt każdego kolejnego wysłanego SMS-a.

Kolejnej aplikacji, która pomoże być w stałym kontakcie ze znajomymi i rodziną nie trzeba chyba nikomu specjalnie przedstawiać, bo jest nią aplikacja mobilna GG, dawniej znana pod nazwą Gadu – Gadu, pieszczotliwie określana też „gadulcem”. Teraz GG można zainstalować w Nokii Lumia i cieszyć się statusem osoby dostępnej przez cały czas. Z wykorzystaniem GG możemy prowadzić również rozmowy konferencyjne z większą liczbą przyjaciół, jak również wysyłać do nich pliki. Mimo upływu lat, GG nadal posiada spore grono oddanych użytkowników, dlatego warto posiadać tę aplikację i podtrzymywać kontakt ze starymi, sprawdzonymi znajomymi.

REKLAMA

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA