REKLAMA

Bezstronnie Polecamy: Domowe finanse pod kontrolą

Aplikacje mobilne na Windows Phone to nie tylko rozrywka. Z Nokia Lumia możemy korzystać z różnych aplikacji oraz usług, które uczynią z naszego telefonu wydajne narzędzie pozwalające okiełznać codzienność oraz sprawy, jakie mamy do załatwienia. Dzisiaj proponujemy kilka pomysłów na to, jak można zapanować nad domowymi finansami.

26.01.2013 14.03
Bezstronnie Polecamy: Domowe finanse pod kontrolą
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszą aplikacją, którą warto zainstalować na smartfonie jest Kontomierz, dzięki której otrzymamy łatwy dostęp do serwisu web o tej samej nazwie. Po zarejestrowaniu się możemy dodać swoje konto bankowe, otrzymując wygodny dostęp do danych na temat płatności i przelewów w miejscu, w którym obecnie się znajdujemy. Możemy oczywiście ustalać budżety wydatków, a następnie sprawdzać jak idzie ich wykonanie. Wydatki jakie ponosimy możemy importować automatycznie z naszego konta bankowego lub też przy pomocy Lumii dodawać własnoręcznie, po wizycie w sklepie czy też restauracji.

Jeśli Kontomierz nie przypadł komuś do gustu, może wypróbować aplikację MoneyZoom, przy wykorzystaniu której można w prosty sposób monitorować wydatki, by odkryć na jakiego typu rzeczy wydajemy najwięcej pieniędzy. Potem już tylko krok do tego, by ocenić czy taki wydatek jest uzasadniony. Jeśli nie jest, to znamy swojego wroga. Aplikacja przypomni również zapominalskim o terminie opłacenia rachunków. W MoneyZoom możemy ustalić limity wydatków na poszczególne kategorie, dzięki czemu w każdej chwili wiemy, czy możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, tak jak zrobił to na poniższym materiale wideo Karol.

Gdy domowy budżet mamy pod kontrolą, czasami będziemy wydać trochę pieniędzy ekstra. W takim przypadku warto mieć zainstalowaną aplikację SkyCash. Przy jej pomocy możemy dokonywać płatności za pośrednictwem smartfona, zachowując wysokie standardy bezpieczeństwa. Aplikacja pozwala płacić za bilety w sieci kin, bądź też za bilety komunikacji miejskiej oraz kolejowej. Osoby poruszające się po mieście przy pomocy samochodu mogą z wykorzystaniem SkyCasha zapłacić za parking. Gdybyśmy potrzebowali gotówki, to przy dzięki aplikacji możemy wypłacić pieniądze z jednej z sieci bankomatów w Polsce.

REKLAMA

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA