Sprzęt  / News

Aktualizacja starszych urządzeń do Windows Phone 7.8 już dostępna

157 interakcji
dołącz do dyskusji

Microsoft po dosyć długich testach zaczął udostępniać dziś aktualizację Windows Phone 7.5 do 7.8. Oznacza to, że wiele nawet starszych smartfonów dostanie nowe funkcje, jednak użytkownicy nie powinni spodziewać się fajerwerków.

Listę telefonów, na które w Zune czeka już aktualizacja, można znaleźć tutaj. Najbardziej widoczną nowością jest całkowicie odświeżony ekran główny, na którym można dodawać kafelki w trzech, a nie dwóch jak dotychczas, rozmiarach. Wygląda to tak, jak w Windows Phone 8. Poza tym użytkownicy w końcu dostaną możliwość przesyłania plików przez Bluetooth oraz ustawienia w przeglądarce wyszukiwarki Google zamiast Binga jako domyślnej. To dosyć istotne, bo Bing w Polsce wciąż jest niemal bezużyteczny.

Oprócz tego Windows Phone 7.8 przynosi kosmetyczne, drobne zmiany. Nie jest to aktualizacja duża, nie rewolucyjna, i niestety pozostawia smartfony z Windows Phone 7.x daleko w tyle za tymi z Windows Phone 8. O pierwszych wrażeniach z WP 7.8 na Lumii 800 miałam okazję pisać już jakiś czas temu tutaj.

windows phone 7 8 3
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst