REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zainstalowałam Windows Phone 7.8 na Nokii Lumii 800. Czuję niedosyt

Pokonując ironię tego, że nie bawię się w zmiany ROMów i flashowanie nawet na Androidzie, sflashowałam Lumię 800, i wgrałam mocno oczekiwanego Windows Phone'a 7.8. Ekran główny od razu stał się przestronniejszy i przyjemniejszy, dodano też kilka szlifów i drobnostek, jednak oprócz tego dla przeciętnego użytkownika zmian za bardzo nie widać.

15.12.2012
14:39
Zainstalowałam Windows Phone 7.8 na Nokii Lumii 800. Czuję niedosyt
REKLAMA

Nowy ekran startowy to chyba najbardziej widoczna i oczekiwana zmiana. Na początek w oczy rzuca się przestronność ekranu - to dzięki usunięciu pustego paska po prawej stronie kierującego do listy aplikacji i rozszerzeniu kafelków na całą szerokość. Ikonka pokazująca, że po przesunięciu w prawo dostaniemy listę aplikacji przerzucona jest na dół, jak w Windows Phone 8. Mądra decyzja, bo chociaż zmiana nie jest spora, to świadczy o lepszym zagospodarowaniu przestrzeni.

REKLAMA

Rozmiary poszczególnych kafelków w Windows Phone 7.8 są trzy - jak w WP8. Małe, duże-podwójne, i całkiem malutkie kafelki można dowolnie przestawiać, chociaż niektóre z nich nie mają wersji dużych, jak w poprzednich systemach. Nie wiem, czy nowy rozmiar kafelku jest bardzo istotny - z pewnością dzięki temu na pierwszym ekranie zmieścić można więcej skrótów i łatwiej opanować ustawianie kafelków według ważności. Na razie miałam za mało czasu, by ułożyć wszystko według własnego gustu, pobawię się tym później.

windows phone 7 8 1
windows phone 7 8 2

Pierwsze, co zrobiłam po instalacji 7.8 (swoją drogą zabawny fakt: po pierwszym włączeniu system zapytał mnie o język. Zmieniłam na polski, a ten, by zaakceptować zmiany musiał... zrestartować się) to sprawdziłam, czy da się robić screenshoty - ani "Windows+camera" ani "Vol down+camera" czy inne kombinacje klawiszy nie działają. Jeśli się mylę i w WP7.8 da się wykonywać zrzuty ekranu, to proszę o  wskazówkę. Potem zrobiłam kilka zdjęć i z galerii spróbowałam zaznaczyć kilka na raz i wysłać e-mailem - też się nie da i też proszę o podpowiedź, jeśli robię coś źle.

windows phone 7 8 3
windows phone 7 8 4

Za to WP7.8 dodano nowe kolory tematów oraz możliwość wyświetlania na ekranie blokady zdjęć z Binga. No chyba tyle pierwszych wrażeń, Maciej Gajewski zrecenzuje aktulizację szerzej.

Zdaję sobie sprawę, że nowy ekran startowy do spora sprawa i zmieni znacznie sposób,w jaki korzysta się z urządzeń z Windows Phone 7. Ja czuję jednak niedosyt.

windows phone 7 8 5
REKLAMA
windows phone 7 8 6
windows phone 7 8 7
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA