REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Z CyberSearch szybko i skutecznie przeszukasz wybrane witryny, blogi i fora

Uwielbiam odkrywać nowe wtyczki do przeglądarek internetowych. Wiele z testowanych rozszerzeń po chwilowym zachwycie odchodzi po czasie w cień. Tak jednak nie było z dodatkiem CyberSearch, który usprawnia zaawansowane przeszukiwanie stron internetowych w Firefoksie.

28.12.2012
12:04
Z CyberSearch szybko i skutecznie przeszukasz wybrane witryny, blogi i fora
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętam jak dużą rewolucja było wprowadzenie funkcji wyszukiwarki internetowej w pasku adresu przeglądarki. O ile pamięć mnie nie myli, pierwszy raz skorzystałem z tego w Firefoksie. Od tamtego momentu wiele razy zmieniałem przeglądarki internetowe, jednak nawyk wyszukiwania fraz w Google za pośrednictwem paska adresu pozostał do dzisiaj.

Od jakiegoś czasu korzystam z rozszerzenia CyberSearch, które całkowicie zmieniło moje przyzwyczajenia dotyczące przeszukiwania popularnych stron i portali, z których korzystam na co dzień. Rozwiązanie to znałem z przeglądarki Opera, której jednak nie używam zbyt często. Dzięki rozszerzeniu CyberSearch mogę również spersonalizować ustawienia zaawansowanego wyszukiwania w Firefoksie.

Ten mały programik sprawia, że w łatwy i szybki sposób możemy przeszukiwać wybrane fora, portale i serwisy internetowe. Czynność ta jest w pełni zautomatyzowana i obiera się o wybrany przez nas silnik wyszukiwarki. Ja korzystam z Google.

Jak to działa?

CyberSearch pozwala na szybkie przeszukiwanie zawartości wybranych przez nas portali. Dla przykładu, aby w Google wyszukać frazę “patenty Apple” w zasobach witryny Spider’s Web, należy wprowadzić takie zapytanie: “patenty apple site:http://spidersweb.pl”.

Wpisywanie tak długich komend nie jest wygodne. Jeżeli zdarza się Wam często przeszukiwać konkretne witryny warto zainstalować i skonfigurować dodatek CyberSearch - pobierzecie go ze ze strony z rozszerzeniami dla Firefoxa.

Po odpowiednim ustawieniu tego małego programu możemy spersonalizować jego działanie tak, aby w łatwy sposób przeszukiwać wybrane witryny. Aby tego dokonać, musimy określić stronę, którą chcemy szybko przeszukać i nadać dla niej unikalny kod. Np. tak jak na poniższej grafice.

Dodawanie przykładowej witryny do CyberSearch

Gdy zapiszemy takie ustawienia możemy już łatwo z poziomu paska adresu przeszukać daną stronę. Nie musimy do tego wpisywać już długiego zapytania “patenty apple site:http://spidersweb.pl”, a wystarczy tylko “sw patenty apple”. Wynik będzie taki sam.

Oczywiście rozwiązanie to przyda się tylko dla stron, które często przeszukujemy. Osobiście skonfigurowałem szybkie przedukiwanie m.in. dla strony Spider’s Web, polskiej i angielskiej Wikipedii, YouTube, forum XDA i sklepów Google Play, App Store oraz Marketplace.

Z Cyber Search przeszukasz zasoby sklepów z mobilnymi aplikacjami

wyniki wyszukiwania twitter w google play
REKLAMA

To właśnie w Google Play wyszukiwarka ta najbardziej się przydaje. Każdy użytkownik Androida wie o tym, że narzędzie pozwalające na przeszukiwanie zasobów marketu jest bardzo słabe. Dzięki CyberSearch stworzyłem sobie szybki sposób na wyszukanie interesujących mnie aplikacji w mobilnym sklepie Google’a.

CyberSearch pozwala również na łatwe wyszukiwanie torrentów. Rozwiązanie to oczywiście sprawdza się również w wielu innych witrynach. Często na forach i blogach wyszukiwarki działają beznadziejnie. Odnalezienie interesującego nas wpisu potrafi zabrać sporo czasu. Wykorzystując silnik wyszukiwania Google i kilka skrótów możemy łatwo i sprawnie dotrzeć do interesujących nas informacji.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA