Tech

Wspólny mianownik Androida i iOS? Google...

Świetne podsumowanie najpopularniejszych aplikacji na platformach iOS oraz Android przygotował Business Insider w swoim kapitalnym cyklu "Chart of the Day". Wynikają z niego dwie rzeczy: fakt, że na obu platformach ściąga się głównie… Google a także to, że pada mit, że użytkownicy iPhone'a są w swojej masie bardziej wyrafinowanymi użytkownikami smarfonów.

Pierwsza trójka najczęściej pobieranych aplikacji mobilnych na Androidzie i iOS jest w zasadzie taka sama: dwa razy Google oraz raz Facebook, przy czym nazwy aplikacji nieco się różnią. Na iOS od Google'a w top 3 mamy: Mapy oraz YouTube, natomiast na Androidzie to Gmail oraz Google Search. W całym Top 10 też jest cały czas podobnie; w obu przypadkach mamy w większości te same aplikacje na czele z Messengerem od Facebooka, Pandorą, Twitterem i Weather Channel. To dowodzi, że nie ma dziś większych różnic pomiędzy przeciętnym użytkownikiem iPhone'a i Androida.

Warto też spojrzeć na liczby. W przypadku iOS tylko jedna aplikacja przekroczyła 30 mln pobrań (Mapy Google'a). W przypadku Androida aż cztery aplikacje zanotowały ponad 40 mln pobrań w 2012 r. Jest też jedna z ponad 30 mln pobrań. To dobrze pokazuje gdzie jest dziś mobilny mainstream.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst