REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Znamy ceny abonamentu WiMP. Usługa wystartuje za kilka dni, również w ofercie telewizji n

Serwis WiMP to nowa usługa streamingu muzyki w chmurze, która powoli startuje w naszym kraju. Zasada działanie jest oczywiście zbliżona do Spotify czy Deezera. Skandynawski serwis już działa w fazie beta, a przed komercyjnym startem stara się znaleźć bardzo ciekawych partnerów. Jednym z nich jest platforma n.

13.12.2012
10:48
Znamy ceny abonamentu WiMP. Usługa wystartuje za kilka dni, również w ofercie telewizji n
REKLAMA

Platforma n stała się pierwszym dystrybucyjnym partnerem WiMP w Polsce. Oznaczać to będzie prawdopodobnie, że abonenci nki będą mogli na preferencyjnych warunkach skorzystać z abonamentu w WiMPie. Możliwe, że będzie on wliczany także do wspólnej faktury podobnie jak Orange współpracuje z serwisem Deezer.

REKLAMA

Dla samych użytkowników nowego serwisu poza ceną usługi ważna jest jej dostępność, a dzięki temu porozumieniu z WiMP będzie można korzystać nie tylko z poziomu komputera, tabletu czy smartfonu, ale także z dekodera platformy n. Podłączając dekoder do sieci użytkownicy otrzymają więc możliwość korzystania z dedykowanej aplikacji nMusic WiMP.

Uzyskaliśmy już pierwsze rzuty ekranowe z tego rozwiązania. Wciąż trwają także prace nad ulepszeniem wszystkich funkcji, jednak abonenci platformy n już uzyskali dostęp do WiMP. Wkrótce też  odbędzie się komercyjny start usługi poza platformą n. Według informacji do jakich dotarliśmy za abonament WiMP Premium trzeba będzie zapłacić 19,99 zł miesięcznie czyli 10 złotych mniej niż w przypadku Deezera, za wersje standardową czyli odtwarzanie z poziomu dekodera n oraz aplikacji PC abonenci "nki" zapłacą 9,99 PLN czyli o 5 złotych mniej niż w konkurencyjnym serwisie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ceny dla innych użytkowników usługi będą identyczne.

REKLAMA

Osobiście jestem trochę zdziwiony faktem, że platforma n wciąż pracuje nad kolejnymi dodatkowymi usługami dla swoich abonentów mimo tego, że pozostało jej tylko kilka miesięcy samodzielnej obecności na rynku. Pewne jest, że przy tworzeniu nc+ będzie dochodziło do gorących dyskusji o najlepszych rozwiązaniach tak by połączyć zalety zarówno oferty cyfry+ jak i telewizji n. A właśnie w temacie zaplecza sprzętowego i oprogramowania do niego „nka” ma najwięcej do powiedzenia. Wiadomo, że fuzja ta będzie łączyć się z cięciem kosztów i redukcją wielu stanowisk, dlatego wykazanie się w tej chwili będzie zapewne brane pod uwagę w niedalekiej przyszłości.

Wracając do WiMPa cieszę się, że podobnie jak Deezer serwis ten bardzo poważnie podchodzi do polskiego rynku próbując znaleźć jak najdogodniejsze rozwiązania zarówno dla konsumentów jak i dla siebie. W przypadku usług internetowych dostosowanie się do specyfiki rynku lokalnego ma duże znaczenie na drodze do sukcesu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA