REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Stick-N-Find zlokalizuje twoje zgubione klucze, pilota do telewizora, dziecko i kota

Jeśli zdarza się Wam gubić pilot do telewizora, klucze od domu, słuchawki lub inne przedmioty tracąc tym samym wiele czasu na poszukiwania niczym Indiana Jones Zaginionej Arki to Stick-N-Find powinno was zainteresować. Jest to małe urządzenie wielkości monety pozwalające dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth odnaleźć przedmiot lub osobę wyposażoną w tę elektroniczną naklejkę.

03.12.2012
13:19
Stick-N-Find naklejki lokalizujące przedmioty i osoby dzięki Bluetooth
REKLAMA
REKLAMA

Nie tylko na Kickstarterze można znaleźć ciekawe projekty, na których zrealizowanie ich twórcy poszukują środków finansowych. Tym razem na Indiegogo pojawił się projekt Stick-N-Find, czyli niewielkich urządzeń, elektronicznych naklejek o średnicy 24 minimetrów i wadze 4,5 grama pozwalających lokalizować różne urządzenia przy użyciu technologii Bluetooth Low Energy (BLE) oraz smartfona. Dzięki wymiennej baterii nie musimy się martwić, że urządzenie będzie jednorazowego użytku, martwi jednak jego brak wodoszczelności.

W celu lokalizacji tej naklejki czy też elektronicznego żetonu w naszym smartfonie lub tablecie obsługującym technologie BLE trzeba będzie zainstalować aplikację mobilną. W planach twórców Stick-N-Find jest ona przeznaczona zarówno dla telefonów z Androidem, jak i iOS. Na chwilę obecną wykorzystanie tej naklejki oraz aplikacji było przeprowadzone na m.in. iPhone’ie 4S/5, iPadzie oraz Samsungu Galaxy S3 jak i Galaxy Note 2. Stick-N-Find do sprzedaży ma trafić w marcu przyszłego roku. Już za 50 dol. (35 dol. cena żetonów, 15 dol. wysyłka) będzie można otrzymać 2 sztuki takiego urządzenia.

REKLAMA

Urządzenie, którego pozycję można zlokalizować będąc w promieniu 30 metrów od niego, zostało wyposażone w diodę oraz mechanizm wibrujący. Dzięki tym udogodnieniom odnalezienie rzeczy, do której jest przyczepiony Stick-N-Find ma być banalnie proste. Według twórców ich produkt nie tylko może być wykorzystany w przypadku takich rzeczy jak klucze, pilot do telewizora. Dzięki możliwości konfiguracji aplikacji do każdego żetonu możemy ustalić zakres odległości, po którego przekroczeniu zostaniemy powiadomieni alarmem w naszym smartfonie.

Stick-N-Find można wykorzystać w przypadku dzieci, na przykład wtedy gdy opuszczą podwórko czy miejsce, gdzie powinny się bawić -  rodzic zostanie natychmiast powiadomiony o tym fakcie. W podobny sposób można wykorzystać ten gadżet w przypadku zwierząt domowych. Skojarzenie z elektroniczną smyczą nie jest chyba aż tak bardzo niewłaściwe. O ile w przypadku pilota do TV czy kluczy mam wątpliwości, by takie rozwiązanie sprawdziło się w rzeczywistości, to wykorzystanie go w celu zapewnienia lepszej opieki nad dziećmi czy zwierzętami domowymi może się całkiem dobrze sprawdzić.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA