REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Społeczności to najlepsza rzecz jaka spotkała Google+

Funkcja grup społecznościowych w Google+ jest bardzo młoda, ale już na tym etapie można pokusić się o pierwsze oceny. Początkowo nie wróżyłem jej dużego sukcesu. Jednak po pierwszym dniu od wdrożenia muszę przyznać, że działa ona bardzo dobrze, a co najważniejsze została przemyślanie zaprojektowana.

08.12.2012
17:33
Nowe Społeczności na Google+ pomagają odszukać nowych użytkowników
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy bardzo optymistycznie zareagowali na uruchomienie nowej funkcji. Jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się kolejne grupy tematyczne. Już teraz jest ich całkiem sporo i co ciekawe zrzeszają spore grono użytkowników.

Przekrój tematów na jakie rozmawiają Plusowicze jest naprawdę szeroki. Mnie najbardziej interesują grupy około technologiczne, dlatego też dołączyłem do społeczności zrzeszających fanów mobilnych systemów operacyjnych i... poznałem prawdziwą potęgę Google+.

Do tej pory śledziłem określoną grupę użytkowników, która powoli się powiększała. W momencie gdy dołączyłem do grup tematycznych bardzo szybko odnalazłem znacznie więcej ciekawych użytkowników, którzy mają wiele do powiedzenia. Dodatkowo nie są to przypadkowi ludzie, ale tacy, którzy maja zainteresowania podobne do moich.

Uruchamiając Społeczności, Google dał mocnego kopa swojej całej platformie społecznościowej. Obecnie użytkownicy mają bardzo wiele sposobów na wymienianie się pomiędzy sobą informacjami. Do zwykłych rozmów na forum publicznym lub w zamkniętych kręgach dołączyły grupy tematyczne. Rozwijają się bardzo dynamicznie i już teraz zrzeszają tysiące internautów.

Jednak nie ilość jest tutaj najważniejsza - Google+ wyróżnia się bardzo wysokim poziomem dyskusji oraz debat. Społeczność jest bardzo aktywna i bardzo często porusza ciekawe tematy. W odróżnieniu do Facebooka, na Plusie panuje wysoka kultura osobista. Zawdzięczamy to faktowi, iż Google+ skupia wokół siebie bardziej świadomych użytkowników. Osoby korzystające z Plusa doskonale wiedzą po co tam są i czego szukają.

Jeżeli dodamy do tego genialne hangouty i funkcje czatów zintegrowanych z Gtalkiem, otrzymujemy świetne narzędzie społecznościowe, które może służyć nie tylko do utrzymywania kontaktów ze znajomymi, ale również z obcymi ale bardzo interesującymi użytkownikami.

REKLAMA

To jest właśnie siła Google+ - nie znajomi z podstawówki, nie koledzy z pracy, ale właśnie interesujące osoby, z którymi możemy porozmawiać na interesujące nas tematy. A teraz dzięki nowym społecznościowym grupom jeszcze łatwiej znajdziemy użytkowników, których warto mieć w swoich kręgach.

Dobra robota Google!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA