REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Grzegorz Marczak i Kominek atakują Spider's Web za tekst na Blog Forum

Najpierw Grzegorz Marczak, a następnie Kominek podlinkowali tekst opublikowany na Blog Forum Spider's Web, który był krytycznym komentarzem do rozmowy obu Panów podczas wczorajszego hangoutu w serwisie Google+. W obu przypadkach dostało się zarówno medium, czyli Spider's Web, jak i mnie. Pozwolę sobie wyjaśnić kilka kwestii.

20.12.2012
12:56
Grzegorz Marczak i Kominek atakują Spider’s Web za tekst na Blog Forum
REKLAMA

Blog Forum Spider's Web to otwarty format Spider's Web, w którym każdy może publikować swoje teksty. Z natury rzeczy teksty te nie pojawiają się w głównym, redakcyjnym grzbiecie Spider's Web. Czasami tylko najlepsze naszym zdaniem teksty re-publikujemy na stronie głównej naszego bloga. Teksty z Blog Forum nie są dystrybuowane w naszym głównym kanale RSS, nie są także ogłaszane przez nas w naszych mediach społecznościowych, tj. Facebook, Twitter i Google+.

REKLAMA

Blog Forum Spider's Web to nasza otwarta platforma blogowa, gdzie każdy może publikować na tematy okołotechnologiczne. Stworzyliśmy do niego regulamin, w którym jasno określamy jakie teksty akceptujemy, a jakie nie. Każdy może zarówno zapoznać się z naszymi wytycznymi, jak i zarejestrować się w naszym systemie i publikować. To otwarte miejsce, a nasza (w tym moja) ingerencja w teksty jest ograniczona. Na tym właśnie polega idea forum, a tym - w ujęciu blogowym - jest Blog Forum Spider's Web.

Jako szef Spider's Web i współpomysłodawca tego projektu (drugim była Ewa Lalik) jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć z tym projektem. Nie tylko cieszymy się z ponad 700 rejestracji blogerów na Blog Forum SW, ale także z całkiem prężnej społeczności, która się tam wytworzyła - ze swoimi liderami opinii i stałymi komentatorami. Najlepszych autorów Blog Forum Spider's Web nagradzamy smartfonami z linii Lumia od partnera Blog Forum, firmy Nokia, co nie tylko go uwiarygadnia, ale czyni zinstytucjonalizowanym projektem.

Na koniec każdego miesiąca w części redakcyjnej Spider's Web, przy okazji ogłoszenia zwycięzcy Blog Forum z danego miesiąca, piszemy o tym, jak rozwija się ten projekt. Te teksty trafiają do naszego RSS, jak i do mediów społecznościowych. W ten sposób osoby postronne, nawet takie, które nie czytają Blog Forum SW mają jasne informacje o tym projekcie.

Jestem przekonany, że szef Antyweb, Grzegorz Marczak doskonale rozumie charakter Blog Forum Spider's Web. Co więcej, swego czasu bloger Antyweb Grzegorz Ułan, w odpowiedzi na komentarz jednego z czytelników napisał, że Antyweb pracuje nad podobnym (tylko, że znacznie lepszym) pomysłem. Mimo to, Grzegorz Marczak podlinkował tekst z Blog Forum SW okraszając go komentarzem: "Gratulacje dobrego autora!!" (

Jego wpis szybko podchwycił Kominek serwując znacznie mocniejszy komentarz:

Przykre.

Tekst Arnolda Buzdygana nie jest firmowany ani moją osobą, ani marką Spider's Web, tak jak komentarz zostawiony w serwisie Facebook nie jest firmowany osobą jego właściciela Marka Zuckerberga (mimo iż logo jego serwisu widnieje nad tym komentarzem) i tak jak obraźliwy w stosunku do polityka telefon od widza programu "Szkło Kontaktowe" nie jest firmowany osobą właściciela, czy szefa stacji TVN24.

REKLAMA

A abstrahując od oceny tekstu Arnolda Buzdygana na Blog Forum Spider's Web, od której sam się powstrzymuję, uderza mnie to, że blogerzy, którzy z natury rzeczy bardzo chętnie komentują innych, w tym firmy i organizacje, sami mają problem z tym, gdy ktoś ich komentuje.

I na koniec jeszcze informacja ode mnie: od dawna nie komentuję zarówno innych mediów około-blogowych, jak i postaci na scenie blogowej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA