REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

GG Muzyka czyli muzyka z chmury w komunikatorze i więcej miejsca w GG Dysku

Muzyczne usługi w chmurze wylęgają się jak grzyby po deszczu. Rynek ten wreszcie został dostrzeżony i chyba nie możemy narzekać na brak ciekawych ofert. Swój kawałek tortu chce ugryźć wiele firm w tym GG – które przygotowało całkiem ciekawą propozycje.

12.12.2012
9:54
GG rozwija usługi hostingu plików i muzyki w chmurze
REKLAMA

REKLAMA

Muzyczne rozwiązanie GG nie jest czymś niezwykłym i zaskakującym. To raczej bardzo ciekawy dodatek do GG dysku czyli „Dropboxa od Gadu-Gadu”. Komunikatorowi wyraźnie we znaki dał się Facebook. Jednak pod wodzą Tomasza Jażdżyńskiego usługa doczekała się poważnych zmian i teraz brnie do przodu jasno wyznaczoną ścieżką.

Nowe GG jest wszędzie tzn. w sieci, aplikacji tradycyjnej oraz na urządzeniach mobilnych. Dużym atutem jest wreszcie archiwum w chmurze. Natomiast jednym z ciekawszych dodatków jest GG dysk. Który wg. Naszych nieoficjalnych informacji zaoferuje użytkownikom 5 gigabajtów przestrzeni w chmurze, zamiast wcześniejszych 3. Tym samym GG dysk będzie oferował taką samą pojemność jak Google Drive oraz 3 GB więcej niż standardowe konto w usłudze Dropbox.

Dodatkowo u użytkowników GG pojawił się nowy folder Muzyka, do którego można wrzucić swoje ulubione pliki mp3. Pliki te będzie można odsłuchiwać na urządzeniach mobilnych jak i przez wersje webową aplikacji gdzie został przygotowany specjalny odtwarzacz. To nie jest nic rewolucyjnego, raczej jedynie dobre urozmaicenie obecnych możliwości. Szczególnie, że 5 GB na dane współdzielone z muzyką to nie jest duża przestrzeń.

Dla zaawansowanych użytkowników sieci to co prezentuje GG nie jest czymś zaskakującym, jednak to nie oni są najważniejszą grupą docelową popularnego komunikatora. GG dziś jest usługą trafiającą do milionów polskich użytkowników, których stopień zaznajomienia z nowinkami technologicznymi bywa bardzo różnorodny. Dla nich GG dysk to często pierwsza przygoda z chmurą, a GG Muzyka może być ciekawym dodatkiem.

REKLAMA

GG Muzyka to także pewne muzyczne funkcje społecznościowe. Użytkownicy mogą umożliwiać odsłuch utworów z folderu muzyka swoim znajomym. Nie będzie to jednak kolejny powrót p2p, a raczej stosunkowo łatwa możliwość posłuchania ulubionych hitów swoich przyjaciół.

Spoglądając przez pryzmat obecnych użytkowników GG, wprowadzane nowości mają naprawdę spory potencjał. Istnieje duża szansa na to, że GG zwycięsko wyjdzie z kryzysu. Choć doskonale wiemy, że Facebook bardzo pragnie być jedynym komunikatorem internautów. Jestem ciekaw czy twórcy Gadu-Gadu po sukcesie nowej funkcji GG Muzyka będą próbować dalszych rozwoju streamingu muzyki w swoich usługach. Nie zapominajmy, że w skład spółki wciąż wchodzi internetowe radio Open FM.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA