REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Czym żył internet w 2012 roku - najczęściej udostępniane treści w sieci

Zbliżamy się do końca 2012 roku. Tym samym kolejne usługi, firmy czy serwisy będą nas raczyły podsumowaniami tego, co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Tym razem AddThis, za pomocą którego usługi dzielimy się treściami z naszymi znajomymi, przygotował podsumowanie trendów dotyczących udostępniania treści. Chyba nikogo nie zdziwi, że w tym roku „internety” wygrał PSY, ale w zestawieniu można znaleźć też i pewne niespodzianki.

06.12.2012
13:35
Najczęściej udostępniane treści - teledyski, newsy w 2012 roku
REKLAMA

Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że serwisem, na łamach którego pojawia się najwięcej udostępnianych treści jest Facebook, bo tam też można znaleźć największe grono znajomych. W tym roku ponad połowa treści udostępnianych przez użytkowników AddThis pojawiała się na łamach serwisu Marka Zuckenberga. Na drugim miejscu plasuje się Twitter z 15% udziałem w tym roku, odnotowując przy tym wzrost o 55% w stosunku do ubiegłego roku. Na trzecim miejscu znalazło się udostępnianie treści poprzez pocztę elektroniczną. Na czwartym miejscu ze wzrostem o 32% znajduje się wydruk treści znalezionych w internecie. To dość zaskakujący wynik mając na uwadze wiele akcji promujących elektroniczną formę przechowywania treści, czy to z pobudek ekonomicznych czy ze względu na ekologię.

REKLAMA

Wśród gwiazd muzyki pop w tym roku bezkonkurencyjny okazuje się PSY. Na kolejnych miejscach znalazły się Rihanna, Katy Perry i Carly Rea Jepsen. Zarówno PSY, jak i Carly Rea Jepsen dopiero w tym roku stali się gwiazdami nie tylko internetu, dzięki niezliczonej liczbie przeróbek ich utworów, ale także gwiazdami światowej muzyki i kultury masowej. Nie wiadomo tylko czy się z tego cieszyć, czy jest to raczej powód do smutku. Skłaniałbym się raczej do tego drugiego stwierdzenia. Nie ulega jednak wątpliwości, że wirusowe udostępnianie treści kreuje nowe gwiazdy, nie tylko internetu.

Wśród tegorocznych filmów poświęconych superbohaterom zwyciężył Batman. Co ciekawe, w porównaniu do Avengers rozkład udostępnień w danych sieciach społecznościowych wygląda zupełnie inaczej. Batman królował na Twitterze, natomiast Avengers na Facebooku i na Google+.

REKLAMA

Jeśli chodzi o treści najbardziej nam bliskie dotyczące szeroko pojętych kwestii internetu oraz zdobyczy nauki i techniki to wśród udostępnionych treści królowały te dotyczące iPhone’a 5. Biorąc pod uwagę pierwsze przecieki na temat iPhone’a 5S pojawiające się już teraz to w przyszłym roku, o ile nie nastąpi w między czasie koniec świata, znów Apple oraz jego telefon mogą być w centrum uwagi większości internautów. Na drugim miejscu znalazł się system Windows 8, a wśród najczęściej pojawiających się haseł dotyczących nowego systemu Microsoftu najczęściej pojawiały się zasady aktualizacji starszych wersji systemu do Windows, Surface oraz zniknięcia przycisku menu start. Trzecim najgorętszym produktem, na temat którego internauci przekazywali sobie informacje, był iPad Mini.

Jak widać w tym roku królował Gangam Style, Call Me Maybe oraz iPhone 5. Nie można również zapomnieć o Windows 8, który jest odpowiedzią na fascynacje nas wszystkich dotykowymi interfejsami urządzeń, jak i kolejnym uproszczeniem korzystania z elektroniki użytkowej. Dodając do tego iPada Mini i czerwcową premierę tabletu od Google trzeba przyznać, że rok 2012 jest okresem rozwoju i ekspansji urządzeń mobilnych. Jak również można było obserwować w Polsce, to już nie smartfony są obiektem zachwytów wśród Polaków. W 2012 roku tablety stały się dostępniejsze dla Kowalskiego, zarówno na ich większy wybór na rynku, jak i ich cenę. Co będzie królowało w przyszłorocznym zestawieniu? Nie zdziwię się, jeśli będzie to iPhone 5S.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA