REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

CookDen – podziel się przepisami ze swoimi znajomymi i rodziną

Chyba w każdym domu, rodzinie znajdują się przepisy na potrawy, które są chlubą danej osoby czy też rodziny. Ileż to razy trzeba było czasami słuchać – „(...) a daj mi na to przepis!”. No dobrze, przepisywanie przepisów nie jest super zajęciem, a chyba mało, kto posiada je w wersji elektronicznej, więc jeśli taką już tworzymy zróbmy to raz, a dobrze. W tym celu kilka dni temu światło dzienne ujrzał projekt CookDen, czyli portal, za pomocą którego w prosty sposób możemy się dzielić przepisami kulinarnymi z bliskimi nam osobami.

06.12.2012
9:50
CookDen platforma wymiany przepisami kulinarnymi ze znajomymi i rodziną
REKLAMA
REKLAMA

CookDen jest kolejnym opisywanym serwisem, który służy wyłącznie do jednego ściśle sprecyzowanego celu i takie też serwisy najbardziej lubię. Celem serwisu, który miał swoją premierę kilka dni temu jest umożliwienie prostego i szybkiego dzielenia się przepisami z naszymi znajomymi. Dlatego też nasza aktywność w serwisie ma koncentrować się na tworzeniu grup oraz dołączaniu do już istniejących grup użytkowników serwisu lub dalszej rodziny, z którymi będziemy się wymieniali przepisami. Możliwości tworzenia grupy są niemal nieograniczone.

To, co najważniejsze, czyli przepisy dodawać można w bardzo prosty sposób. Do wypełnienia mamy pole nazwy potrawy, jej krótki opis, przepis, możemy również tagować, podać źródło pochodzenia tego przepisu a co najważniejsze potrzebne do jego wykonania składniki oraz opis jak przygotować z nich potrawę. Dla zachęty można dodać zdjęcie gotowej już potrawy. Jak widać, nie ma w tym większej filozofii. Podczas dodawania przepisu wybieramy również grupę, w jakiej ma się pojawić nasz wpis. Oczywiście wszystkie nasze przepisy, tak jak i innych użytkowników możemy w łatwy sposób wydrukować lub wysłać naszym znajomym przy pomocy poczty e-mail, czy też udostępnić w sieciach społecznościowych.

REKLAMA

Cały serwis jest dobrze zaprojektowany, wszystko znajduje się na właściwym miejscu. Nie jesteśmy w pierwszej chwili od wejścia na CookDen przytłoczeni milionem ozdobników, czy też innych udziwnień. Serwis ten to wciąż wersja beta, dlatego jak sądzę cierpli na kilka poważnych braków. Pierwszym z nich jest brak możliwości wyszukiwania przepisów. Nawet w przypadku serwisu opatrzonego dopiskiem „beta” jest to negatywne zaskoczenie. Podczas dodawania przepisu do basy CookDen możemy dodać tagi najlepiej do niego pasujące. Niestety tagi te podczas przeglądania przepisów nie są linkami. W związku z tym możliwości wyszukiwania w tym serwisie nie uświadczymy.

Nie jest to projekt idealny, gdyż nawet w wersji beta, która została upubliczniona 29 listopada brakuje podstawowych możliwości. Jednak to ciekawy pomysł, który po zdobyciu swojej społeczności może być doskonałym narzędziem dla wielu osób poszukujących dobrych przepisów, a co najważniejsze łatwego narzędzie do udostępniania swoich pomysłów na potrawy wśród rodziny i znajomych. Możliwe, że za jakiś czas w odpowiedzi na pytanie „Pycha! Dasz na to przepis?” spora grupa osób odpowie: Znajdziesz w mojej grupie na CookDen. Dlatego warto już teraz sprawdzić możliwości tego serwisu, bo nawet geeki muszą od czasu do czasu coś zjeść ;)

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA