REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Blographi.es - nowa polska platforma blogowa z apetytem na podbicie całego świata

Platform blogowych Ci u nas dostatek - takim zdaniem można by rozpocząć każdy wpis o nowym systemie, który ma w planach podbicie rynku. Tak się jednak składa, że dwóch przedsiębiorczych Polaków wpadło własnie na karkołomny pomysł stworzenia kolejnej platformy blogowej. Serwis Blographi.es wystartuje z początkiem 2013 roku. Wbrew pozorom, twórcy mają wiele ciekawych i innowacyjnych pomysłów na to jak zapewnić ich dziecku sukces.

06.12.2012
11:44
Blographi.es - nowa polska platforma blogowa z apetytem na podbicie całego świata
REKLAMA

Platforma blogowa Blographi.es wystartuje dokładnie za 25 dni. Na stronie projektu znajdują się obecnie szczątkowe informacje, ale udało nam się dotrzeć do jednego z twórców i zadaliśmy mu kilka pytań. Za sterami tego start-upu stoi Mateusz Kozak oraz Grzegorz Szymczyk.

REKLAMA

Elementem, który będzie wyróżniał Blographi.es na tle konkurencji, będzie mocne nastawienie na grupowanie blogerów piszących na podobne tematy. Twórcy planują stworzyć miejsce, które będzie zrzeszało blogerów z wspólnymi zainteresowaniami.

To, co skłoniło nas do stworzenia tego serwisu, to brak narzędzia z którego sami chcieliśmy skorzystać. Moim hobby są samochody i chciałem znaleźć miejsce, gdzie mechanicy mogą się podzielić swoimi pomysłami na modyfikacje, a które nie będzie kolejnym forum phpBB

- mówi Mateusz Kozak, współzałożyciel Blographi.es

Nowa platforma blogowa ma być prosta w obsłudze tak jak Tumblr. Dodatkowo ma się wyróżniać rozbudowanym systemem śledzenia użytkowników i ich blogów. Mateusz Kozak zapewnia, że tak rozwiniętego rozwiązania jak Blographi.es nie ma na chwilę obecną w sieci.

Prostota działania serwisu, przejrzysty i schludny interfejs oraz szybkie zakładanie konta mają przeciągnąć użytkowników do nowej platformy blogowej. Atutem dla mniej zaawansowanych blogerów będzie pełna automatyzacja działania i konfiguracji oraz brak problemów z aktualizacją bloga. Ten ostatni aspekt docenią użytkownicy np. Wordpressa, którzy musza sami dbać o aktualizację swoich blogów.

Początkowo platforma Blographi.es będzie dostępna tylko w języku angielskim. Do trzech tygodni od premiery zostanie wprowadzone tłumaczenie na polski. W planach są również kolejne wersje m.in.: hiszpańska, francuska oraz niemiecka. Jeżeli platforma będzie się dynamicznie rozwijała niewykluczone, że kolejne tłumaczenia będą na język rosyjski oraz chiński.

Twórcy planują zachęcić użytkowników do wspólnego tworzenia platformy blogowej. Blogerzy będą mogli sami tłumaczyć serwis na własny język. Całość będzie działała podobnie do rozwiązania jakie zastosował Twitter.

To jednak nie koniec zabawy użytkowników w współtworzenie platformy blogowej. Twórcy będą udostępniać ankiety z dziesięcioma funkcjami, które są proponowane do wdrożenia na blogu. Blogerzy będą mogli glosować na tę, która według nich jest najpotrzebniejsza. Opcja, która zyska najwięcej głosów będzie wprowadzona w pierwszej kolejności.

To ciekawy zabieg, który może zachęcić użytkowników do czynnego udziału w życiu ich platformy blogowej. Bez wątpienia zbuduje to też przywiązanie blogerów do marki, którą sami współtworzą.

Zależy nam też na tym, żeby zbudować międzynarodowy zespół, zwłaszcza w późniejszym okresie w kwestii moderacji i administracji, żeby strefy czasowe nie były problemem i żeby support działał 24/7/365.

- dodaje Mateusz Kozak

Blographi.es będzie oferowało blogerom dostęp do dedykowanych aplikacji mobilnych. Już 1-2 miesięcy po starcie platformy pojawi się aplikacja dla iPhone’a oraz iPada. W kolejce czeka jeszcze Android, Windows Phone oraz klient desktopowy na Maki.

Jednym z planów na komercjalizację projektu jest przyciągnięcie firm. Biznesowi klienci, będą mogli dotrzeć do interesującej ich grupy odbiorców, np. blogerów kulinarnych lub szafiarek.

Prawdopodobnie w lutym wystartuje również platforma ogłoszeniowa poświęcona ofertom pracy. Twórcy Blographi.es mają plan jak w sprytny sposób powiązać blogi z ofertami pracy, co pozwoli na przyciągnięcie do nich firm. Niestety ten pomysł jest na chwilę obecną jeszcze tajny i twórcy zdradzą go dopiero wraz z uruchomieniem odpowiednich usług.

Głównym źródłem dochodu ma być sprzedaż funkcji premium. W tym pakiecie będzie m.in. możliwość podpięcia własnej domeny, więcej miejsca na własne pliki, brak reklam czy też wersja bloga dla firm.

REKLAMA

Darmowe konta, będą wyświetlały nieinwazyjne reklamy, które będą powiązane z serwisem z ofertami pracy. Na chwilę obecną projekt nie ma inwestora i to Grzegorz z Mateuszem finansują całe zaplecze.

Blographi.es może być ciekawą alternatywą dla wielu platform blogowych w Polsce jak i na świecie. Jeżeli chłopakom uda się dobrze wypromować swój produkt, bez wątpienia może okazać się on strzałem w dziesiątkę. Na chwilę obecną nie znana pozostaje jeszcze kwestia ceny pakietu Premium. Mateusz nie chciał nam jej zdradzać, przed startem serwisu. Jeżeli roczny koszt utrzymania bloga w blographi.es nie będzie zwalał z nóg, to kto wie, ale może tam utworzę własnego prywatnego bloga.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA