REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Aplikacje dobre bo polskie #5

Dawno nie polecałem żadnych ciekawych polskich gier i aplikacji. Dlatego przyszła pora na odrobienie się z zaległości. Na maila podsyłacie mi wiele zgłoszeń, w których polecacie własne, jak i cudze programy. Niestety nie wszystkie jeszcze nadają się do polecenia jako dobre aplikacje. Ale trzymam kciuki za wszystkich nadwiślańskich programistów. Dzisiaj polecę kilka programów i dwie gry, które warto przetestować.

27.12.2012
16:06
Aplikacje dobre bo polskie #5
REKLAMA
REKLAMA

Jet Raiders [iOS, Android]

To bardzo ciekawa zarówno pod względem graficznym jak i grywalności propozycja. W grze tej zasiadamy za sterami małego samolociku, który musi przemierzać kolejne plansze. To czy uda mu się ukończyć etap zależy od nas, a w zasadzie od naszej zwinności i umiejętności omijania przeszkód.

Na drodze do celu napotkamy wrogie samoloty, helikoptery, statki, balony, a nawet czołgi. Będą one chciały nam utrudnić lot lub zestrzelić nasz samolot. Na szczęście maszyna, którą pilotujemy nie pozostaje bezbronna. Mamy do dyspozycji rakiety, którymi zestrzelimy wrogie jednostki.

Aby było ciekawiej na naszej drodze napotkamy różne skrzynki z dodatkowym uzbrojeniem lub specjalnymi umiejętnościami. Tutaj trzeba uważać, bo są aż trzy rodzaje takich skrzynek. Zielone zawierają zawsze dobre bonusy, które ułatwią nam grę. Jednak czerwone skrzynki skrywają różnorodne utrudnienia, po zebraniu, których możemy np. stracić sterowność. Są również niebieskie skrzyneczki. To są niespodzianki, w których znajdują się losowe bonusy z obu poprzednich typów skrzyń.

Jet Raiders

Na naszej trasie natrafimy również na duże sterowce. Te jednostki pozwalają na uzupełnienie paliwa, które cały czas się zużywa. Warto tankować samolot w locie, przy każdej możliwej okazji.

Gra wciąga i wbrew pozorom nie jest łatwa. Na początku myślałem, że nie będzie ona dla mnie żadnym wyzwaniem, a autorzy celowali w znacznie młodszych graczy. Nic bardziej mylnego. Jet Raiders będzie wyzwaniem nawet dla starych wyjadaczy. A jak już nabierzecie wprawy to zawsze możecie spróbować przejść całe plansze z włączonym turbodoładowaniem. To dopiero jest jazda.

Grę pobierzecie z App Store (cena ok. 3 zł).
Grę pobierzecie z Google Play (cena ok. 3,7 zł).

DVB-T finder i SatFinder [Android]

Maciej Grzegorczyk stworzył trzy aplikacje, które pozwalają na łatwe ustawienie anten satelitarnych oraz DVB-T. Programy te podadzą informacje o lokalizacji nadajnika i pomogą w jego namierzeniu, a co za tym idzie łatwym skierowaniu anteny w odpowiednim kierunku.

Apliakcje do ustawiania anten satelitarnych i DVB-T

Aplikacje wykorzystuję odbiornik GPS, dzięki czemu precyzyjnie ustalają nasze położenie. Program znajduje kąty elewacji i azymutu anteny satelitarnej. Setki użytkowników potwierdzają skuteczność działania programów, więc nie powinno być już najmniejszych problemów z ustawieniem satelity lub anteny cyfrowej telewizji naziemnej.

vCommunicator [Android]

Sam obecnie nie korzystam już ani z Gadu-Gadu, ani Tlena. Jeżeli jednak używacie obu aplikacji warto zainstalować mobilny kombajn, który pozwoli na skonfigurowanie w jednym programie obu popularnych komunikatorów

vCommunicator

vCommunicator pozwala na wykonywanie rozmów, zmianę statusów oraz import kontaktów z serwera. Co ważne, aplikacja posiada własne archiwum wiadomości oraz pozwala na przesyłanie zdjęć do innych użytkowników GG. Jeżeli korzystacie z Tlena to ten komunikator będzie dla Was niezastąpiony.

Numerki - Lotto Polska i m.LOTTO [Android]

To dwie aplikacje pozwalające na śledzenie wyników losowań LOTTO. Jeżeli macie żyłkę hazardzisty i lubicie czasami puścić kilka kuponów z okazji dużej kumulacji lub też gracie regularnie od dwóch pokoleń to musicie zaopatrzyć się w tę aplikację.

Numerki Lotto Polska

Program Numerki to nieoficjalna wersja aplikacji, która prezentuje wyniki Lotto, Lotto Plus, Joker, Mini Lotto, Kaskada i Multi Multi. Oprócz wylosowanych liczb Numerki pokazują też szczegółowe statystyki z danego losowania. Zawierają one informacje o liczbie zwycięzców oraz kwotach, które zgarnęli szczęśliwcy. Aplikacja wyświetla reklamy.

mLotto

Program m.LOTTO to oficjalna aplikacja, która została przygotowana przez Totalizator Sportowy. Są tu wyniki z wszystkich gier: Lotto, Kaskada, Joker, Multi Multi i mini Lotto. Program ma bardzo wygodne menu, które pozwala na dotarcie do informacji o wygranych, które padły w losowaniach oraz archiwum. Aplikacja m.LOTTO zawiera również mapę kolektur, w których możemy “puścić totka”.

Numerki Lotto Polska pobierzecie z Google Play.
Aplikacjam.Lotto jest dostępna w sklepie Google Play oraz App Store.

Polska Prasa [Android]

Aplikacja ta zbiera w jednym miejscu wszystkie mobilne wydania znanych polskich tytułów prasowych. Nie zabrakło: Gazety Wyborczej, Dziennika, Rzeczypospolitej, Gazety Prawnej, Polska Times, Gazety Polskiej, money, Bankiera, Wprost 24, Infor czy Forsal.Oprócz tego aplikacja umożliwia dostęp do wielu tytułów prasy regionalnej jak i wielu znanych internetowych portali informacyjnych.

Interfejs jest bardzo prosty i czytelny. Brakuje trochę obsługi gestami, bo w niektórych przypadkach byłaby ona bardzo wygodnym rozwiązaniem. Niemniej jednak program jest bardzo prosty w obsłudze. Zapewnia dostęp do wielu źródeł oraz pozwala na dodawanie najczęściej czytanych portali do listy ulubionych.

Polska Prasa

Ustawienia aplikacji pozwalają na zablokowanie wygaszania ekranu oraz zmianę trybu wyświetlania stron na wersję mobilną. Z poziomu ustawień mamy również możliwość spersonalizowania interfejsu, poprzez ustawienie rozmiaru czcionki czy kolorystyki aplikacji.

Program możemy skonfigurować z popularnymi aplikacjami takimi jak: Instapaper, Pocket, czy też Sendtoreader (Kindle). Aplikacja wyświetla reklamy.

Wigilia w Radomiu [Android]

Historię o wigilii na rynku w Radomiu znają już chyba wszyscy internauci w Polsce. Jeżeli jeszcze nie wiecie o co chodzi, to czym prędzej odróbcie zaległości i oglądnijcie świąteczny hit internetu. Tę propozycję w cyklu "aplikacje dobre bo polskie" potraktujcie jako ciekawostkę :)

Wigilia w Radomiu

Gra Wigilia w Radomiu jest wyjątkowo prosta. Na ekranie widoczny jest wigilijny stół, na którym są świąteczne ozdoby, mandarynki i... butelki z trzema cytrynami, pomarańczami i grejpfrutami. Naszym zadaniem jest obrona suto zastawionego stołu. Chytre Baby będą chciały zajumać wszystkie napoje ze stołu. Wigilia się zakończy gdy na stole pozostaną tylko trzy napoje. Gra nie jest łatwa, gdyż około czterdziestej sekundy Radom przeżywa istną inwazję Chytrych Bab. Mój rekord to zaledwie 45,3 sekundy. Jestem pewien, że Wam pójdzie lepiej!

Polecajcie swoje aplikacje

Jeżeli jesteś programistą i stworzyłeś ciekawą aplikację działającą na systemie iOS, Android, Windows Phone lub innym, koniecznie daj znać na maila (newwalk+spidersweb@gmail.com), a być może już w kolejnym cyklu pojawi się recenzja Twojego programu lub gry.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA