REKLAMA

Znajdź potrzebne aplikacje oraz usługi z Mevvy - sklepem przyszłości

Internet to skarbnica ciekawych stron, aplikacji webowych oraz tych na nasze komputery, smartfony oraz tablety. To tu szukamy najczęściej rozwiązania nurtujących nas problemów czy pytań. W tym ogromie bogactwa sieci coraz częściej ciężko się odnaleźć. Dzięki Meevy będzie to teraz znacznie łatwiejsze, a interesujące usługi, programy czy portale nie umkną naszej uwadze.

26.11.2012 13.03
Mevvy czyli zbiór aplikacji, narzędzi webowych rozwiązujący dany problem
REKLAMA
REKLAMA

Mevvy jest portalem, któremu przyświeca jedna prosta idea - umożliwić nam odnalezienie tego, czego szukamy i potrzebujemy. Brzmi to dość mało konkretnie, ale to tylko takie wrażenie. Załóżmy, że poszukujemy narzędzi internetowych umożliwiających efektywną pracę w grupie naszych współpracowników. Możemy oczywiście zobaczyć, jakie odpowiedzi i narzędzie zasugeruje Google, fora dyskusyjne czy też znajomi w sieciach społecznościowych. Możemy również skorzystać z Mevvy.

W polu wyszukiwania w tym serwisie możemy wpisać zapytanie dotyczące tego, co chcemy zrobić lub też wybrać najpierw kategorię, a następnie podkategorię, aby uzyskać listę odpowiednich narzędzi. Wyszukiwanie możemy doprecyzować określając, czy szukamy aplikacji webowej lub np. dla tabletu. Tak samo możemy wybrać czy poszukiwane narzędzie, które ma rozwiązać nasz problem i spełnić nasze wymagania, ma być darmowe czy płatne. Wszystkie wyniki poszukiwania możemy standardowo sortować według standardowych kryteriów.

Każde narzędzie, znajdujące się w serwisie posiada własną stronę, gdzie znajdziemy podstawowe informacje na jego temat jak: cena, ocena innych użytkowników, zrzuty ekranu, wymagania i opinie użytkowników serwisu. Wszystkimi aplikacjami w prosty sposób możemy się podzielić z naszymi znajomymi lub też zapisać je w naszych notatkach na później.

W przypadku tego serwisu rodzi się pytanie - czym różni się od innych stron, gdzie znajdują się programy, aplikacje mobilne w liczbie nieporównanie większej niż na Mevvy. W przypadku tego projektu wszystkie narzędzia znajdujące się na jego stronach są subiektywnym wyborem najlepszych zdaniem jego twórców programów czy usług webowych. Tym samym Mevvy ma gwarantować, że nie znajdziemy tam niedziałających tak jak należy rozwiązań naszych problemów, czy też złośliwego oprogramowania.

REKLAMA

Zespół serwisu stanowi filtr, przez który muszą przejść wszystkie aplikacje. Oczywiście jest to kryterium czysto subiektywne, jednakże ile to razy każdego dnia polegamy na opinii innych przy wyborze produktu A, B czy C? Zapewne dzieje się tak często, dlatego warto zdać się na opinię twórców tego serwisu. Jeśli natomiast znamy inne przydatne produkty, które nie znalazły się na Mevvy, to zawsze możemy je zgłosić twórcom, którzy sprawdzą ich działanie w praktyce. W ten sam sposób możemy zgłaszać twórcom różnego rodzaju problemy.

Baza Mevvy może jeszcze nie imponować liczbą aplikacji, ale nie o ich liczbę chodzi. Jego twórcy reklamują swój serwis, jako „sklep z narzędziami oraz aplikacjami następnej generacji”. Czy przyszłość będzie należała do tego typu projektów? To możliwe. Wolimy polegać na czyjeś rekomendacji przy wyborze produktu A lub B, więc dlaczego w przypadku programów i usług webowych miałoby być inaczej? Nie widzę ku temu przeciwwskazań. Na pewno warto dodać Mevvy do zakładek w naszej przeglądarce, bo zapewne wcześniej czy później zasoby serwisu okażą się przydatne dla każdego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA