REKLAMA

Surface Pro wyceniony w Niemczech. Już niebawem do kupienia?

Przynajmniej nieoficjalnie - pierwszy tablet Microsoftu z pełnoprawnym systemem Windows 8 Pro pojawił się w ofercie niemieckiego sklepu Notebook.de. Urządzenie można kupić w dwóch wersjach pojemności, które - jak można było się spodziewać - nie należy do najtańszych.

06.11.2012 09.52
Surface by Microsoft
REKLAMA

Warto przypomnieć, że tablet Microsoft Surface Pro to komputer wyposażony w procesor Intel Core i5 oparty na architekturze Ivy Bridge i zintegrowaną kartą graficzną Intel HD Graphics 4000. Ekran, w który został wyposażony tablet to wyświetlacz dotykowy o przekątnej 10.6” i rozdzielczości 1920x1080. Ma on dwie kamery 720 HD, USB 3.0, DisplayPort, zaś jego wymiary i waga wynoszą kolejno 270 x 170 x 13,5 mm i 903 g. Tak jak wersja RT, także to urządzenie będzie mieć możliwość podłączenia klawiatury w formie okładki.

REKLAMA
Microsoft surface 3

Microsoft Surface Pro pojawił się w sklepie w dwóch wersjach pojemnościowych. Komputer wyposażony w pamięć o pojemności 64 GB i 128 GB. Pierwsza ma kosztować 809 €, zaś dwukrotnie bardziej pojemna 909 €. Wczoraj podawałem, że Microsoft z troski o producentów prawdopodobnie odpuści sobie sezon świąteczny. Okazuje się, że może to być nieprawda, gdyż czas wysyłki obu modeli został przewidziany na trzy-cztery tygodnie.

REKLAMA

Moim zdaniem te ceny są całkiem prawdopodobne. Od dawna spekulowało się, że tablet Surface Pro ma kosztować więcej niż 700 €. Oznacza to, że cena 799 €  lub 809 € może okazać się prawdziwa. Sam jestem bardzo ciekaw, czy klienci są gotowi zapłacić za tablet aż 800-900 €. Moim zdaniem tak - w końcu iPad z ekranem Retina w wersji WiFi o pojemności 64GB kosztuje 699 €, a sprzęt z systemem Windows 8 ma o wiele większe możliwości, które przydadzą się nie tylko w procesie konsumpcji treści, ale też w pracy. 100 € więcej za sporo większe możliwości i świetne wzornictwo to moim zdaniem niewygórowana cena.

Jednak z drugiej strony za tyle można kupić już większe urządzenia dotykowe, które dzięki ekranom o większym rozmiarom są znacznie bardziej funkcjonalne i jeszcze lepiej nadają się do pracy. Większa wadą tego tabletu jest jednak duża waga. Surface Pro waży niemal kilogram, a to moim zdaniem za dużo jak na urządzenie mobilne inne niż laptop o 13,3-calowym lub większym ekranie. Oznacza to, że niemal na pewno nie zdecyduję się na kupno Surface Pro.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA