Tech

Surface Pro wyceniony w Niemczech. Już niebawem do kupienia?

Przynajmniej nieoficjalnie - pierwszy tablet Microsoftu z pełnoprawnym systemem Windows 8 Pro pojawił się w ofercie niemieckiego sklepu Notebook.de. Urządzenie można kupić w dwóch wersjach pojemności, które - jak można było się spodziewać - nie należy do najtańszych.

Warto przypomnieć, że tablet Microsoft Surface Pro to komputer wyposażony w procesor Intel Core i5 oparty na architekturze Ivy Bridge i zintegrowaną kartą graficzną Intel HD Graphics 4000. Ekran, w który został wyposażony tablet to wyświetlacz dotykowy o przekątnej 10.6” i rozdzielczości 1920x1080. Ma on dwie kamery 720 HD, USB 3.0, DisplayPort, zaś jego wymiary i waga wynoszą kolejno 270 x 170 x 13,5 mm i 903 g. Tak jak wersja RT, także to urządzenie będzie mieć możliwość podłączenia klawiatury w formie okładki.

Microsoft surface 3

Microsoft Surface Pro pojawił się w sklepie w dwóch wersjach pojemnościowych. Komputer wyposażony w pamięć o pojemności 64 GB i 128 GB. Pierwsza ma kosztować 809 €, zaś dwukrotnie bardziej pojemna 909 €. Wczoraj podawałem, że Microsoft z troski o producentów prawdopodobnie odpuści sobie sezon świąteczny. Okazuje się, że może to być nieprawda, gdyż czas wysyłki obu modeli został przewidziany na trzy-cztery tygodnie.

Moim zdaniem te ceny są całkiem prawdopodobne. Od dawna spekulowało się, że tablet Surface Pro ma kosztować więcej niż 700 €. Oznacza to, że cena 799 €  lub 809 € może okazać się prawdziwa. Sam jestem bardzo ciekaw, czy klienci są gotowi zapłacić za tablet aż 800-900 €. Moim zdaniem tak - w końcu iPad z ekranem Retina w wersji WiFi o pojemności 64GB kosztuje 699 €, a sprzęt z systemem Windows 8 ma o wiele większe możliwości, które przydadzą się nie tylko w procesie konsumpcji treści, ale też w pracy. 100 € więcej za sporo większe możliwości i świetne wzornictwo to moim zdaniem niewygórowana cena.

Jednak z drugiej strony za tyle można kupić już większe urządzenia dotykowe, które dzięki ekranom o większym rozmiarom są znacznie bardziej funkcjonalne i jeszcze lepiej nadają się do pracy. Większa wadą tego tabletu jest jednak duża waga. Surface Pro waży niemal kilogram, a to moim zdaniem za dużo jak na urządzenie mobilne inne niż laptop o 13,3-calowym lub większym ekranie. Oznacza to, że niemal na pewno nie zdecyduję się na kupno Surface Pro.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst