REKLAMA

Sprawdź jaki komputer z Windowsem 8 proponuje Ci Microsoft

Przeglądając strony Microsoftu z prezentacją Windowa 8 trafiłem na ciekawe narzędzie. "Odpowiedz na kilka pytań, a pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru" - informuje slogan promujący narzędzie, dzięki któremu Microsoft pomoże w wyborze odpowiedniego dla nas komputera.

27.11.2012 11.28
Sprawdź jaki komputer z Windowsem 8 proponuje Ci Microsoft
REKLAMA

To o tyle interesujące, że wraz z premierą Windowsa 8 Microsoft stara się promować nowe typy komputerów osobistych. Komputery stacjonarne typu all-in-one, czy notebooki, chociażby z kategorii ultrabooków - to już znaliśmy wcześniej, jednak hybrydy, czyli komputery łączące w sobie charakterystykę tabletu oraz notebooka, specjalne wersje ultrabooków nowego typu, czy też same tablety w wersji z systemem Windows RT to już zupełnie nowe kategorie produktowe, które trzeba silnie promować, aby konsument się z nimi oswoił i je zaakceptował.

REKLAMA

Pierwsze doniesienia o sprzedaży Windowsa 8 (czyli de facto nowych komputerów wyprodukowanych fabrycznie z tym systemem) są raczej umiarkowanie optymistyczne. Wychodzi na to, że Windows 8 ma lepszy start od znienawidzonej Visty, ale znacznie gorszy od chwalonego Windowsa 7. Komentując start sprzedaży Windowsa 8, szef Microsoftu Steve Ballmer ponoć wyraził pretensję w stosunku do partnerów sprzętowych, którzy według niego nie podeszli z odpowiednim zaangażowaniem do bardzo ważnego pierwszego etapu dostępności rynkowej Windowsa 8.

No, ale wróćmy do narzędzia na polskich stronach Microsoftu, które ma konsumentowi ułatwić wybór odpowiedniego rodzaju nowego komputera z Windows 8. Postanowiłem sprawdzić co mnie poleciłby Microsoft.

Pierwsze pytanie w quizzie: gdzie korzystasz ze swojego komputera? Wybieram odpowiedź: czasami wynoszę go z domu.

Drugie pytanie: co robisz na swoim komputerze? Wybieram odpowiedź: wysyłam wiadomości e-mail, przeglądam Internet i korzystam z takich programów jak Word i Excel.

Trzecie: czy oglądasz i edytujesz filmy i zdjęcia na komputerze? Wybieram odpowiedź: mam dużą kolekcję filmów i zdjęć cyfrowych, które oglądam klika razy w tygodniu.

Czwarte: czy grasz w gry na komputerze? Tu nie mam wątpliwości: nie, raczej nie gram w gry na komputerze.

I ostatnie pytanie: do jakiego rodzaju pracy używasz komputera? W tym przypadku odpowiadam: organizuję moje kalendarze i projekty za pomocą pakietu Office (choć to małe przekłamanie, bo do tego używam konkurencyjnych produktów i usług, ale mimo wszystko ta odpowiedź dobrze oddaje charakter mojego korzystania z komputera).

Co podpowiedział mi Microsoft? Della Inspiron 15z. Wśród alternatyw znalazły się: HP Envy TouchSmart, Dell XPS 14 oraz Lenovo IdeaPad.

Szczerze mówiąc większego zaufania do marki Dell nie mam (dane mi było przez klika lat pracować na służbowych komputerach tej marki i do tej pory mam dreszcze na ich wspomnienie…), więc z zaproponowanych propozycji wybrałbym pewnie ostatnią, czyli Lenovo IdeaPad.

REKLAMA

A tak w ogóle to jestem całkiem zadowolonym użytkownikiem Acera S5 użyczonego mi przez firmę Intel. Wprawdzie nie bez problemów odbył się upgrade do Windowsa 8, gdyż po jego instalacji brakowało zaktualizowanych sterowników do: gładzika (!), głośników i karty graficznej, ale po ciężkich bojach udało mi się przywrócić ultrabooka do stanu używalności. Od tej pory Acer S5 jest moim komputerem wyjazdowym.

Mimo wszystko ciekawe to narzędzie od Microsoftu. Ciekawe jakie komputery Wam poleci.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA