REKLAMA

Samsung sprzedał kolejne 10 milionów Galaxy S III w o połowę krótszym czasie niż zakładano

Jestem dumnym posiadaczem Samsunga Galaxy S II i oczywiście cieszyły mnie kolejne informacje o bardzo dobrych wynikach sprzedażowych tego modelu. Teraz legendarna już S2-ka odchodzi w cień i ustępuje miejsce młodszemu, ale większemu braciszkowi, który jak się okazuje bije na głowę dorobek swojego poprzednika. Jeszcze we wrześniu mówiło się o ponad 20 milionach sprzedanych sztuk, dzisiaj liczba ta urosła do 30 milionów.

05.11.2012 20.10
Samsung sprzedał już ponad 30 milionów sztuk modelu Galaxy S III
REKLAMA
REKLAMA

W piątek pisałem o dobrych wynikach sprzedażowych nowego Galaxy Note’a II, który trafił już do ponad 3 milionów klientów i to zaledwie w 37 dni od momentu wejścia na sklepowe półki. Wspominałem wtedy również o tym jak dobrze sprzedaje się najnowszy przedstawiciel rodziny S i podałem informację która krążyła w tamtym czasie po całym internecie. Wczoraj Samsung ujawnił dokładne dane sprzedażowe i wszystkie plotki się potwierdziły.

Według najnowszych informacji model Galaxy S III trafił do rąk ponad 30 milionów klientów. To dobry wynik i nie da się ukryć, że popularna S III jest jednym z najmocniejszych smartfonów na rynku, któremu towarzyszą również bardzo dobre kampanie marketingowe. Androidowa konkurencja nie może się równać do wyników najbardziej popularnego hi-enda od Samsunga. HTC mimo iż posiada bardzo dobre i mocne smartfony w swojej ofercie, nie jest wstanie nawiązać kontaktu wzrokowego z galopującym czarnym koniem jakim jest S III. Co więcej HTC postanowiło obniżyć ceny swojego One X’a, aby zwiększyć zainteresowanie potencjalnych klientów. To zły znak, ale możliwe, że nowe atrakcyjne warunki gwarancji tego producenta przyciągną nowych klientów.

Samsung Galaxy S III
REKLAMA

W informacji o wynikach sprzedażowych Samsunga Galaxy S III najciekawszy jest fakt, że model ten nie tylko schodzi jak ciepłe bułeczki, ale dzieje się to dwukrotnie szybciej niż przewidział sam producent. We wrześniu Samsung dumnie ogłaszał 20 milionów sprzedanych S III i nie bał się prognozowania, że do końca roku flagowiec trafi do rąk kolejnych 10 mln klientów. Jak się dzisiaj okazuje, koreański gigant ani trochę się nie przeliczył, a wręcz przeciwnie, zaniżył prognozy.

Po dwóch miesiącach od czasu gdy przedstawiciele Samsunga świętowali 20 milionów sprzedanych egzemplarzy S III wykonała cały plan sprzedażowy przewidziany na ten rok. Oczywiście do końca 2012r zostały jeszcze dwa pełne i to nie byle jakie miesiące. Czyżby Galaxy SIII miał trafić w do końca grudnia do rąk kolejnych 10 lub 20 milionów? To całkiem możliwe, gdyż w okresie świątecznym większość producentów elektroniki użytkowej odnotowuje znaczący wzrost zainteresowania ich produktami.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA