REKLAMA

Samsung z Smart TV opartym na bada OS w 2013

Do targów Consumer Electronic Show w Las Vegas jeszcze ponad dwa miesiące, jednak już teraz rusza lawina spekulacji o premierach, które  mają mieć tam miejsce. FlatpanelsHD za australijskim serwisem SmartHouse donosi o wielkich zmianach w Samsungu. Wiele wskazuje na to, że telewizory Smart TV będą oparte o system bada os.

06.11.2012 18.31
Samsung pracuje nad Smart TV z Bada OS i nowymi telewizorami OLED
REKLAMA

Informacje, które zebrali zagraniczni redaktorzy nie zostały jeszcze potwierdzone, aczkolwiek wydają się całkiem prawdopodobne, mimo tego, iż Smart House podobnie jak wiele innych serwisów zwiastował pojawienie się telewizora od Apple jeszcze w tym roku. Najbardziej pewną z plotek jest ta dotycząca nowych ekranów OLED od Samsunga. Koreańczycy na targach CES mają zaprezentować odświeżoną wersję modelu 55-calowego oraz telewizory OLED w innych rozmiarach i być może o rozdzielczości 4K.

REKLAMA

Ich rynkowa premiera miałaby mić miejsce w kwietniu 2013. Niestety jak dobrze wiemy, nawet jeśli Samsung pokaże kilka ekranów w nowej technologii, to ich sprzedaż będzie bardzo niepewna lub ilościowo ograniczona. Nie mamy też co liczyć, by były to tanie urządzenia. Aby telewizory OLED weszły do sprzedaży masowej potrzebne jest ogólne znudzenia technologią LCD z podświetlaniem LED. Obecnie telewizory te mają się świetnie, z czego korzystają producenci próbując uzyskać jak największe zwroty z tej technologii.

REKLAMA

O ile ekrany OLED to na razie tylko technologia przyszłości, to funkcje Smart TV są jednym z ważniejszych elementów sprzedażowych nowych telewizorów. Samsung ma obecnie najbardziej rozwiniętą platformę, a tym samym najbardziej użyteczną. Nie jest to tylko dostęp do kilku serwisów VOD. Od czterech lat usługi te w sprzęcie Samsunga udoskonalene są z roku na rok i mam wrażenie, że większość konkurencyjnych producentów jest dziś na etapie serii C z roku 2010. Niemal pewne jest, że Samsung także w roku 2013 rozszerzy możliwości swojej platformy. Według plotek z australijskiego serwisu, nowa wersja oprogramowania Smart TV opierać się będzie o autorski system Koreańczyków - bada OS. Mają go dostać także tegoroczne modele wyposażone w Evolution Kit.

Ostatnia plotka mówi o znacznych zmianach w wzornictwie telewizorów - FlatpanelsHD mówi także o małym rebrandingu firmy związanym z porzuceniem niebieskiego logo. Targi CES byłyby idealnym miejscem do komunikacji takich zmian. Na razie jednak wszystkie te informacje należy traktować z dużym dystansem, jednak w każdej z takich plotek jest ziarenko prawdy. Pewne jest, że na Consumer Electronic Show zobaczymy serię nowych urządzeń nie tylko od Samsunga ale także od innych producentów.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA