REKLAMA

Rusza zbiórka na VLC dla Windows 8 z prawdziwego zdarzenia

Premiera Windows 8 oznacza konieczność poczynienia sporych zmian w wielu aplikacjach. To, co sprawdzało się w tradycyjnych okienkach w kafelkach interfejsu Modern nie ma racji bytu. Wiedzą o tym twórcy odtwarzacza multimediów VLC, którzy na Kickstarterze rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na prace nad zupełnie nową wersją programu. Doczekamy się ładnego VLC?

30.11.2012 14.14
Zbierają pieniądze na VLC dla Windowsa 8
REKLAMA

Obecnie VLC Media Player dla komputerów działających pod kontrolą Windows 8 na pewno nie zachwyci miłośników nowego interfejsu przygotowanego przez Microsoft. Przede wszystkim dlatego, że w ogóle go nie wspiera. Program uruchamia się wyłącznie w trybie desktopowym, a dodatkowo ogranicza swoje funkcjonowanie wyłącznie do komputerów opartych o układy Intela.

REKLAMA

Nowy VLC ma być programem w pełni wykorzystującym dobrodziejstwa Modern zachowując pełną dotychczasową funkcjonalność, a także w oddzielnej wersji obsługiwać tablety z układami ARM. Cel, jaki założyli sobie twórcy to 40 000 funtów w miesiąc. Ma to dać możliwość pełnego skupienia się nad pracą nad programem i jego w miarę szybkie oddanie w ręce użytkowników.

Ma też pozwolić na zatrudnienie zawodowych designerów, którzy pomajstrują nad tym, żeby VLC imponował nie tylko możliwościami, ale również wyglądem. Jest to bardzo dobra wiadomość, bo o VLC można mówić wiele dobrego, bo jest to świetny, a na dodatek darmowy odtwarzacz, jednak aspekty estetyczne kulały w nim od zawsze, jeśli porównamy go do niektórych innych programów tego typu.

VLC vs WMP

Część osób pewnie liczyło (sam byłem przez pewien czas w tej grupie), że wydana w na początku tego roku wersja 2.0 poprawi coś w tej kwestii, ale jak się później okazało nie poprawiła. Teraz jest szansa, że w końcu w swojej jedenastoletniej historii VLC może wyróżniać się też wyglądem. Ten odtwarzacz zdecydowanie na to zasługuje.

REKLAMA

Projekt na Kickstarterze nie „wisi” tam nawet jednego dnia, a już zebrał ponad 2000 funtów (w trakcie pisania tego tekstu do łącznej puli dorzuciło się kilkanaście osób), a przy popularności tego odtwarzacza osiągnięcie wyznaczonej kwoty nie powinno być problemem.

Oby wszystko zgodnie z planem, bo w pełni funkcjonalne VLC ucieszy na pewno niejednego posiadacza Windows 8. A może przy okazji desktopowa wersja doczeka się odświeżenia wizualnego? Wtedy wszyscy byliby zadowoleni.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA