REKLAMA

Przyciski Instagrama na stronach – rozwój wersji webowej postępuje

Jeszcze jakiś czas temu Instagram kojarzył się wyłącznie ze światem mobilnym i to w dodatku tym należącym do Apple. Aplikacja dostępna tylko na iOS, brak strony internetowej - skojarzenia nie mogły być inne. Jednak wszystko się pozmieniało, obecnie Instagram dostępny jest na Androidzie, rozwija się prężnie również w wersja www, kolejnymi krokami zbliżając się do miana „rasowego” serwisu społecznościowego.

22.11.2012 10.04
Instagram wprowadził odznaki, które można umieszczać na swoich stronach
REKLAMA

Kolejnym krokiem, który właśnie zrobił Instagram jest dodanie możliwości generowania przycisków (nazywanych odznakami), które prowadzą bezpośrednio do pożądanych profili. Dostępnych jest kilka grafik, głównie są to całkiem gustownie wyglądające kwadraty w różnych rozmiarach z podobizną logo serwisu, a także prostokąt opatrzony dodatkowo napisem „View on Instagram”.

REKLAMA

Obecnie żaden szanujący się serwis aspirujący do gry w społecznościowej „pierwszej lidze” nie może obyć się bez przycisku tego typu. Facebook nie zamienia w złoto wszystkiego, czego się dotknie, ale to akurat mu się udało. Jego rozwiązanie przyjęło się i bardzo dobrze sprawdza w sieci.

Odznaki Instagrama do umieszczenia na stronach www są naturalną konsekwencją rozwoju serwisu. Nie tak dawno temu doczekaliśmy się profili dostępnych z poziomu przeglądarki z prawdziwego zdarzenia. Teraz trzeba pozwolić firmom, które na pewno zechcą z nowych możliwości serwisu skorzystać, jak i normalnym użytkownikom na łatwe kierowanie osób na pożądane profile. Ładny i ustandaryzowany przycisk stojący w jednej linii z tymi prowadzącymi do Facebooka, Twittera lub Google+ na pewno to ułatwi.

instagram_con
REKLAMA

W przypadku Instagrama można zauważyć ciekawą rzecz. Zdecydowana większość serwisów społecznościowych startuje z wersją webową jako tą bazową, świat urządzeń mobilnych stawiając nieco na bocznym torze. Instagramowi udało się przejść drogę niejako od końca, budując swoją potęgę wyłącznie na smartfonach, a dopiero później rozpoczynając swoją ekspansję ku bardziej stacjonarnym sprzętom.

Chociaż nie każdemu musi pasować intencjonalne degradowanie jakości zdjęć czynione przez Instagrama, to patrzenie jak rozwija się ten serwis nie można mu odmówić ciekawego pomysłu i równie interesującej drogi rozwoju.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA