REKLAMA

Nowy mobilny Firefox 17 jest jeszcze lepszy. Chrome może się schować

Od kilkunastu dni znowu zacząłem używać mobilnego Firefoxa, a to wszystko za sprawą wolnego i niezbyt stabilnego działania androidowej wersji Chrome. Przeglądarka Google’a sprawiała u mnie problemy zarówno na oryginalnym romie od Samsunga (Android 4.0) jak i na CyanogenMod 10 (Android 4.1), dlatego zastąpiłem ją mobilnym Firefoxem.

20.11.2012 18.32
Nowy mobilny Firefox wprowadza sporo przydatnych funkcji
REKLAMA
REKLAMA

Nowa wersja Firefoxa wprowadza wszystkie opcje, które miałem okazję wczesnej używać w wersji Beta. Swoją drogą wersja ta ostatnimi czasy działa bardzo stabilnie, a dodatkowo oferuje możliwość korzystania z wielu nowości, które dopiero po czasie trafiają do finalnego wydania. Jeżeli lubicie nowe technologie i chcecie korzystać z software’owych nowinek to koniecznie zainstalujcie tę wersję.

Dotychczasowe wersje Firefoxa dla Androida działały tylko na urządzeniach z Androidem +2.2 i procesorami ARMv7. Nowy Firefox 17.0 wspiera również telefony z układami ARMv6, które posiadają procesor z zegarem przynajmniej 800 MHz i z minimum 512 MB pamięci RAM.

Firefox Mobile 17

Dostosowanie przeglądarki do tej grupy układów sprawiło, że Firefox będzie teraz dostępny na znacznie większej grupie urządzeń. Do grupy szczęśliwców należy zaliczyć m. in. HTC ChaCha, Samsung Galaxy Ace, Motorola Fire XT oraz LG Optimus Q.

Mozilla dąży do tego, aby oferować swoje rozwiązania jak największej grupie osób. Obecnie około połowa z 500 milionów używanych smartfonów z systemem Android działa na procesorach ARMv6. Liczba ta bez wątpienia robi wrażenie.

Ciekawymi nowościami jakie wprowadza równiez mobilny Firefox 17.0 są funkcje ułatwiające przeglądanie zasobów internetu osobom niedowidzącym. Użytkownicy mający problemy ze wzrokiem skorzystają ze zintegrowanej funkcji TalkBack - asystenta głosowego, który ułatowia obsługę urządzenia osobom posiadającym wady wzroku. Nie zabrakło również funkcji Explore by Touch, która ułatiwa osobom niedowidzącym obsługę przeglądarki wykorzystując mowę, dźwięki i wibracje.

Pomijając bardzo ważny gest Mozilli w kierunku osób z wadami wzroku, Firefox oferuje również szereg funkcji, które przydadzą się wszystkim użytkownikom. Posiadacze urządzeń z Androidem 4 i 4.1 bez wątpienia skorzystają z hardware’owego oraz software’owego wsparcia dla standardu kodowania wideo h.264. W Firefoxie 17.0 zaimplementowano wstępnie wsparcie dla webowych aplikacji oraz usprawniono działanie SafeBrowsing.

Firefox Mobile 17
REKLAMA

W ostatnim czasie testowałem wiele androidowych przeglądarek, ale to właśnie Firefox jest tą która przypadła mi do gustu. Jestem zadowolony zarówno z jej szybkości jak i stabilności pracy. Na uwagę zasługuje fakt, że mobilny lisek pozwala nam na instalowanie dodatkowych rozszerzeń, które znacząco zwiększają wygodę i komfort przeglądania zasobów internetowych.

Firefoxa 17.0 jak i jego wersję beta znajdziecie w Google Play, a na stronach Mozilli zapoznacie się ze wszystkimi zmianami wprowadzonymi w ostatniej aktualizacji.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA