REKLAMA

Nowa konsola Xbox tylko dla casualowych graczy? To ma sens!

Microsoft w ostatnim czasie stał się nie tylko atrakcyjnym producentem oprogramowania, ale także sprzętu. Po premierze tabletu Surface, klienci jak i konkurencja zastanawiają się jakie kolejne urządzenia zaprezentuje firma z Redmond. Internet kipi od plotek o smartfonie, tablecie dla graczy oraz oczywiście o następcy Xboxa 360. Premiera tego ostatniego w najbliższych latach jest pewna, osobiście mam nadzieje, że będzie to już w przyszłym roku. Najnowsze plotki mówią nie o jednej nowej konsoli, a o dwóch. Czy Microsoft po sukcesie Kinecta stworzy kolejny sprzęt dla niedzielnych graczy?

22.11.2012 11.57
Xbox TV konsola która ma zdominować rynek Smart TV
REKLAMA

Microsoft wraz z premierą Windows Phone oraz Windows 8 wyszedł z marką Xbox poza ramy swojej konsoli. Xbox stał się swoistym synonimem gier obecnych wewnątrz wspólnego ekosystemu. Wiele wskazuje na to, że twórcy Windowsa zamierzają w najbliższym czasie powiększyć portfolio o kolejne urządzenia. Po pierwsze na rynku ma pojawić się 7 calowy tablet dedykowany graczom, po drugie swoją premierę ma mieć kolejna generacja Xboxa. Dodatkowo rodzina produktów Microsoftu ma powiększyć się o Xbox TV.

REKLAMA

Czym będzie Xbox TV? Tego do końca nikt nie wie, najprawdopodobniej będzie to niewielkich rozmiarów set-top-box oferujący cyfrową dystrybucję multimediów oraz lekkie gry dla casualowych graczy z wykorzystaniem Kinecta. Inna teoria zakłada, że Xbox TV będzie także licencjonowaną platformą dostępną w telewizorach zamiast innych rozwiązań Smart TV.

Plotka ta czy przeciek ma bardzo racjonalne podłoże. Microsoft zapewne też dostrzega potencjał rynku telewizorów podobnie jak Apple i Google oraz  zdaje sobie też sprawę, że takie rozwiązanie jak granie poprzez AirPlay obniża zainteresowanie tradycyjnymi konsolami takimi jak Xbox. Wejście bezpośrednio do telewizorów i to wielu producentów byłoby świetnym posunięciem, które mogłoby pogrążyć Google TV i jednocześnie nadać tempa rozwojowi Windows Phone. Modern UI oraz aplikacje z jednego ekosystemu dostępne na urządzeniach mobilnych, komputerach, konsoli i telewizorze byłyby bardzo kuszącą propozycą.

REKLAMA

Obecnie na rynku Smart TV dominuje platforma Samsunga, za którą w tyle pozostaje cała konkurencja. Trzeba również zauważyć, że funkcjonalność niektórych rozwiązań jest bardzo słaba i wszystko wygląda to tak jakby rynek biernie czekał na to co pokaże Apple. Tymczasem to właśnie Microsoft może być tym graczem który namiesza w telewizorach.

Kinect, Xbox oraz elementy Windows 8 mają duży potencjał na ekranach naszych telewizorów. Xbox TV nie musi być więc tylko plotką, a realnym opracowywanym własnie projektem. Zbliżający się rok 2013 zapowiada się jako okres zaskakujących premier.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA