REKLAMA

Garść informacji o nowych Nokiach Lumia 920 i 820, które właśnie wchodzą do Polski

Mamy nadzieję, że partner naszego serwisu się nie obrazi, ale... udało nam się zdobyć kilka interesujących szczegółów dotyczących debiutów nowych smartfonów z linii Lumia na rynku polskim, więc dzielimy się nimi z naszymi Czytelnikami. Dotarliśmy do informacji na temat planowanych dostaw i wprowadzenia do ofert operatorów nowych modeli Nokia Lumia 920, 820 oraz 510 oraz kilku innych ciekawych newsów.

08.11.2012 12.50
Nowe Nokie Lumia 920 oraz 820 wchodzą na polski rynek
REKLAMA
REKLAMA

Nowe smartfony z Windows Phone 8, czyli Lumia 920 oraz 820 powinny się już pojawiać w ofertach Orange i Plusa, jednak pierwsze dostawy będą realizowane dopiero w przyszłym tygodniu. Oprócz tych dwóch operatorów na wyłączność, nowe Lumie pojawią się w wolnej sprzedaży w wybranych punktach Nokia Care.

Wiemy również, że 920 będzie na początku dostępna tylko w dwóch kolorach. Wersje czerwona oraz żółta zostały specjalnie wybrane na otwarcie sprzedaży w Polsce. Mają być one alternatywą dla wszystkich innych hi-endowych smartfonów, które praktycznie zawsze wystepują w wersjach białych lub czarnych. Bez wątpienia Nokia chce tym ruchem podtrzymać i zaakcentować swój nowy barwny wizerunek.

Jeżeli zastanawiacie się dlaczego Finowie wybrali właśnie te dwie wersje kolorystyczne, to mamy odpowiedź - czerwona Lumia była najchętniej wybieraną wersją przez grupę ankietowanych kobiet. Szczególna ciekawostka kryje się za kolorem żółtym, który był... numerem jeden wśród mężczyzn. Okazuje się, że panowie kojarzą żółtą Lumię z narzędziami oraz samochodami i maszynami firmy Caterpillar. Po takiej argumentacji swojego wyboru przez ankietowanych producent był pewien, że męskie Lumie po prostu muszą być żółte :)

Niestety pierwsze dostawy, które wjadą do sklepów oraz operatorów komórkowych nie będą zbyt liczne i telefonów może tym razem rzeczywiście zabraknąć dla wszystkich zainteresowanych - nowych Lumii ma być zaledwie kilkaset, o ile nie kilkadziesiąt sztuk. Jednak do końca roku jest już zaplanowany plan logistyczny, który ma zapewnić płynne zatowarowanie wszystkich odbiorców. W kolejnych dostawach mają się również pojawić inne wersje kolorystyczne, na które poczeka zapewne spora grupa odbiorców.

Wkrótce na polskim rynku ma się pojawić również nowy głośnik JBL, który pozwala nie tylko na odtwarzanie muzyki ze smartfona - cacko to zostało wyposażone w moduł NFC, który pozwala na szybkie parowanie go z kompatybilnymi urządzeniami oraz bezprzewodową ładowarkę. Aby włączyć muzykę i naładować nową Lumię, wystarczy po prostu położyć telefon na tym głośniku.

REKLAMA

W pierwszym tygodniu grudnia planowane jest również wprowadzenie na rynek modelu Nokia Lumia 510, ale termin dostaw tego smartfona nie jest jeszcze w 100% potwierdzony. Ta młoda i mała Lumia ma być alternatywą dla osób, które nie potrzebują smartfona z górnej półki i nie chcą zostawiać majątku w sklepie. Trzeba jednak pamiętać, że 510 działa pod kontrolą systemu Windows Phone 7.5, choć będzie niebawem zaktualizowana do wersji 7.8.

Z informacji jakie posiadamy wynika również, że zarówno pracownicy Nokia jak i przedstawiciele operatorów prowadzą już od kilku tygodni testy Windows Phone 7.8. Jeżeli wersja ta zostanie pozytywnie zaopiniowana przez testerów, to możemy spodziewać się również jej rychłego wprowadzenia na rynek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA