REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Muff.pl - tani operator VoIP wchodzi na rynek z bardzo dobrą ofertą

Już niebawem ze swoimi usługami wystartuje nowy operator VoIPowy świadczący usługi tanich rozmów prowadzonych przez internet. To co wyróżnia muff.pl - bo o nim mowa - to wieloplatformowość i naprawdę niskie ceny za minutę rozmowy. Przetestowałem już działanie tej usługi i mogę szczerze powiedzieć, że jest na co czekać.

06.11.2012
21:19
Muff.pl to tanie rozmowy, bez abonamentu dostępne zarówno na smartfonie, tablecie, komputerze jak i telefonie VoIP
REKLAMA
REKLAMA

Operatorów VoIPowych jest na naszym rynku dosyć sporo. Mogłoby się wydawać, że w tej dziedzinie usług nie ma szans na kolejne duże rewolucje. Okazuje się jednak, że są jeszcze ludzie z pomysłami, którzy mają plan na to, by zmienić VoIP w jeszcze bardziej przystępną usługę, z której będziemy korzystać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu.

To co wyróżnia usługę muff to jej multiplatformowość. Możemy z niej korzystać w domu posiadając stacjonarny telefon VoiP lub aplikację zainstalowaną na komputerze z systemem Windows. Planowane jest również wprowadzenie aplikacji na Maki. Poza domem możemy korzystać z muff za pośrednictwem smartfona lub tabletu z systemem Android, a już niebawem również na iPadzie lub iPhonie. Program mobilny jest bardzo lekki i pozwala na wykonywanie połączeń również prosto z książki kontaktowej.

apliakcja mobilna muff

Co ciekawe, aplikacja pozwala również na zaciągnięcie kredytu na kwotę 5 zł, które możemy wykorzystać na rozmowy. Wartość ta będzie następnie odliczana z naszego konta po dokonaniu kolejnego uzupełnienie środków. Funkcja ta może przydać się, gdy będąc w podróży zabraknie nam pieniędzy i nie będziemy w stanie szybko doładować konta tradycyjnymi metodami. Konto muff można będzie doładowywać poprzez usługi dotpay lub za pomocą kuponów prepaid. W temacie aplikacji mobilnej chciałem zaznaczyć, że program działa jeszcze w wersji testowej i niestety nie pracuje poprawnie na wszystkich typach urządzeń. Stwierdziłem problemy z działaniem muff na Samsungu Galaxy S II z Androidem w wersji 4.0.4. Z informacji, jakie otrzymałem ze wsparcia technicznego wynika, że właśnie z tą wersją są pewne problemy. Dla przykładu na HTC Wildfire S z Androidem 2.3.3. aplikacja działała bezproblemowo.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy na co dzień korzystają z usług internetowych często rozmawiają przez telefon. Dzięki muff możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż ich oferta jest korzystniejsza niż podobne rozwiązania konkurencji. To wszystko jest możliwe dzięki temu, że Grupa Lovo - która jest matką projektu muff - posiada własną infrastrukturę z punktami styku z największymi operatorami. Muff nie odsprzedaje usług VoIPowskich, ale jest dużym operatorem, który dysponuje własną platformą. Efektem tego są bardzo atrakcyjne cenowo stawki za połączenia krajowe i międzynarodowe, zarówno stacjonarne jak i komórkowe.

Za połączenie na stacjonarny numer do Polski zapłacimy tylko 4 gr, a na komórkowy 23 gr. Za podobne połączenie do Niemiec lub Wielkiej Brytanii zapłacimy jedynie 6 gr lub 50/31 gr. Zrobiłem małe rozeznanie na rynku operatorów komórkowych oraz VoIPowych i nie udało mi się znaleźć lepszej oferty. Dodatkowo warto zaznaczyć, że w ofercie muff nie ponosimy żadnych opłat za aktywację usługi, ani za inicjację połączenia. Wszystkie podane w ofercie ceny posiadają wliczony podatek VAT. Dodatkowo warto pamiętać, że połączenia wewnątrz sieci muff są całkowicie bezpłatne.

cennik muff

Na deser jeszcze jedna oczywista, ale ważna informacja - w telefonii VoIP nie ponosimy żadnych opłat roamingowych, będąc za granicą dzwonimy i płacimy tak samo jak za normalne połączenia wykonywane na terenie Polski.

Projekt wystartuje jeszcze w tym miesiącu. Obecnia trwają ostatnie testy usługi i wszystkie opcje nie są jeszcze dostępne. Można jednak już założyć darmowe konto, na które dostaniemy bonusowo 1zł, które wystarczy na przeprowadzenie nawet 25 minut rozmów z numerami stacjonarnymi w kraju. Opcja pozwalająca na doładowanie konta dodatkowymi środkami będzie dostępna już w wkrótce.

REKLAMA

Usługa pozwala również na wykupienie własnego numeru telefonu, pod którym będziemy dostępni dla naszych znajomych lub klientów. Opcja taka kosztuje jedynie 1 zł w skali miesiąca i mamy możliwość wyboru prefiksu kierunkowego, pod którym chcemy być dostępni. Po darmowej rejestracji dostajemy bonusowo własny numer bezpłatnie na okres 30 dni.

Oferta już teraz jest ciekawa i z niecierpliwością czekam na oficjalną premierę, która przyniesie zapewne jeszcze kilka niespodzianek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA