REKLAMA

MasterCard Display - karta płatnicza z klawiaturą i wyświetlaczem. Brakuje tylko WiFi

Jakiś czas temu trafiłem na informację o kartach płatniczych, które będą wyposażone w ekrany oraz klawiatury dotykowe. Rozwiązanie to ma ułatwić komunikację klienta z bankiem i odwrotnie. Myślałem, że takie karty będą melodią przyszłości, a okazuje się, że pierwszy bank w Polsce już wprowadził je do swojej oferty. Jak to działa?

20.11.2012 22.42
Getin Bank jako pierwszy w Polsce wprowadził do swojej oferty kartę MasterCard Display PayPass
REKLAMA
REKLAMA

MasterCard i Getin Bank już w tym miesiącu wdrożyli do swojej oferty wspomniane nowe karty płatnicze. Początkowo zastanawiałem się jakie dokładnie funkcje może oferować karta wyposażona w ekran i klawiaturę. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo.

Rozwiązanie to ma ułatwić oraz poszerzyć o dodatkowy kanał komunikacje pomiędzy bankiem a użytkownikiem. Karta MasterCard Display oferuje możliwość sprawdzania kursów walut oraz odbierania komunikatów marketingowych. W przyszłości tą drogą klient może zostać poinformowany o specjalnych ofertach oraz promocjach, które zostały dla niego przygotowane. Jako, że karta jest bardzo osobistym przedmiotem, takie oferty mogą być spersonalizowane pod kątem upodobań i nawyków klienta. Rozwiązanie to będzie mogło być całkiem ciekawym narzędziem reklamowym.

Dodatkowo po każdej dokonanej transakcji użytkownik będzie mógł sprawdzić stan konta oraz historię ostatnich płatności. Osobiście ta funkcja najbardziej mi się spodobała. Robiąc kilka większych zakupów i popadając w wir wydatków często monitoruję je z poziomu aplikacji mobilnej na smartfonie. Teraz wystarczy do tego sama karta płatnicza. To bez wątpienia spore ułatwienie, tym bardziej, że bankowe aplikacje mobilne nie są jeszcze zbyt popularne w Polsce (co widać po ich ilości pobrań w sklepach z mobilnym oprogramowaniem).

mastercard display

Nowa karta MasterCard Display została wyposażona w technologię PayPass, która pozwala na przeprowadzanie zbliżeniowych płatności, a te są w Polsce bardzo popularne. Nasz kraj jest na trzecim miejscu w Europie pod względem ilości zakupów wykonywanych zbliżeniowo. Transakcje do kwoty 50 zł są zatwierdzane automatycznie, a większe zakupy będą wymagały potwierdzenia kodem PIN.

- mówi Luiza Derek, Head of Issuer Marketing Oddziału MasterCard Europe w Polsce.

REKLAMA

Wyświetlacz zamontowany w karcie może być również wykorzystany jako narzędzie podające hasła jednorazowe, wymagane np. do przeprowadzenia transakcji on-line. Nowa karta będzie również pozwalała klientom Getin Banku na bezpłatne wypłaty gotówki w sieci bankomatów Euronet.

Nowa karta MasterCard to znaczący powiew świeżości na tym rynku za zarazem całkiem przydatne i funkcjonalne narzędzie płatnicze. Sprawdzanie stanu konta oraz historii zakupów prosto z poziomu karty i dodatkowa możliwość odbierania na niej haseł jednorazowych czyni z tego kawałka plastiku całkiem ciekawy i przydatny gadżet.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA