REKLAMA

Hype Machine - bo życie jest za krótkie na słuchanie słabej muzyki

W sieci coraz popularniejsze stają się kolejne muzyczne serwisy streamingowe. Oferują one dostęp do ogromnych zasobów muzycznych, które zwykle przerastają nasze potrzeby i możliwości przesłuchania nawet tych najlepszych kawałków. Dzięki witrynie Hype Machine możemy skupić się tylko na tej dobrej muzyce, która została specjalnie wyselekcjonowana z najpopularniejszych internetowych źródeł.

29.11.2012 15.59
Hype Machine - serwis streamingowy oferujący tylko starannie wybrane utwory muzyczne
REKLAMA

W ostatnim czasie coraz częściej piszemy na Spider's Web o muzycznych serwisach internetowych, które pozwalają na nieograniczone słuchanie muzyki online. Deezer, WiMP, Spotify to najwięksi gracze, którzy w ostatnim czasie zainteresowali się polskim rynkiem. Deezer od dłuższego czasu jest już dostępny w Polsce i działa bardzo sprawnie. Osobiście od kilku miesięcy regularnie opłacałem abonament premium, który pozwalał mi również na słuchanie muzyki z Deezera na smartfonie. WiMP również wkroczył już na polski rynek. Serwis jest obecnie dostępny w wersji beta, ale sprawuje się wyśmienicie i bardzo chętnie z niego korzystam.

REKLAMA

Wszyscy czekamy jeszcze na premierę polskiego Spotify, która była już zapowiadana jakiś czas temu. Na chwilę obecną uruchomienie tej platformy jest jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów wśród miłośników cyfrowej rewolucji muzycznej. Wszystkie wspomniane serwisy skupiają się na płatnym modelu udostępniania treści muzycznych. Deezer pozwala jednak na bezpłatne słuchanie radia.

Ostatnio z polecenia znajomej osoby odwiedziłem serwis hypem.com. Platforma ta pozwala na bezpłatne konsumowanie treści muzycznych oraz odkrywanie nowych ciekawych wykonawców. Hypem działa niczym internetowe radio, w którym mamy możliwość wyboru stylu muzycznego, jaki chcemy w nadym momencie słuchać.

Muzyka, która trafia do Hype Machine nie bierze się tam przypadkowo.  Wszystkie kawałki dostępne w hypem.com, są starannie wyselekcjonowanymi utworami z listy wielu dobrych i popularnych blogów muzycznych. Selekcja sprawia, że w hypem znajdziemy sporo ciekawych wykonawców i rewelacyjnych kawałków. Dzięki temu, treści oferowane przez ten serwis streamingowy trzymają naprawdę wysoki poziom.

Twórcy hypem.com są niezależną firmą z Brooklynu i za cel wyznaczyli sobie przygotowanie bogatego w dobre materiały muzyczne serwisu streamingowego. Hype Machine to genialne narzędzie dla wszystkich miłośników muzyki, którzy lubią  odkrywać nowych wykonawców i poznawać ich twórczość.

Interfejs strony jest bardzo intuicyjny i wygodny w obsłudze. Na górnej belce znajduje się minimalistyczny odtwarzacz, który pozwala również na dodawanie utworów do ulubionych oraz dzielenie się nimi na Facebooku i Twitterze.

Każdy utwór jest dobrze otagowany stylami i gatunkami muzycznymi, pod które podlega. Dodatkowo jest też widoczna ilość polubień przez użytkowników, co ułatwia odnalezienie prawdziwych perełek w śród zbiorów Hype Machine.

REKLAMA

Jeżeli korzystacie z Google Chrome możecie również uruchomić wyskakujące powiadomienia o aktualnie odtwarzanym utworze.

Podsumowując, Hype Machine to bardzo dobra platforma muzyczna, która pokochają szczególnie osoby lubiące odkrywać nowych wykonawców. Interfejs aplikacji webowej jest bardzo przejrzysty i czytelny. Nie zapomniano o integracji z sieciami społecznościowymi co pozwala na polecanie znajomym osobom nowej muzyki. Jeżeli jakiś wykonawca bardzo przypadnie nam do gustu, prosto z hypem.com możemy przejść do sklepów muzycznych gdzie zakupimy wybraną empetrójkę lub cały album. W App Store dostępna jest również mobilna wersja aplikacji Hype Machine. Twórcy serwisu prowadzą również specjalne konto na Twitterze, które promuje najpopularniejsze utwory.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA