Tech

Hype Machine - bo życie jest za krótkie na słuchanie słabej muzyki

W sieci coraz popularniejsze stają się kolejne muzyczne serwisy streamingowe. Oferują one dostęp do ogromnych zasobów muzycznych, które zwykle przerastają nasze potrzeby i możliwości przesłuchania nawet tych najlepszych kawałków. Dzięki witrynie Hype Machine możemy skupić się tylko na tej dobrej muzyce, która została specjalnie wyselekcjonowana z najpopularniejszych internetowych źródeł.

W ostatnim czasie coraz częściej piszemy na Spider's Web o muzycznych serwisach internetowych, które pozwalają na nieograniczone słuchanie muzyki online. Deezer, WiMP, Spotify to najwięksi gracze, którzy w ostatnim czasie zainteresowali się polskim rynkiem. Deezer od dłuższego czasu jest już dostępny w Polsce i działa bardzo sprawnie. Osobiście od kilku miesięcy regularnie opłacałem abonament premium, który pozwalał mi również na słuchanie muzyki z Deezera na smartfonie. WiMP również wkroczył już na polski rynek. Serwis jest obecnie dostępny w wersji beta, ale sprawuje się wyśmienicie i bardzo chętnie z niego korzystam.

Wszyscy czekamy jeszcze na premierę polskiego Spotify, która była już zapowiadana jakiś czas temu. Na chwilę obecną uruchomienie tej platformy jest jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów wśród miłośników cyfrowej rewolucji muzycznej. Wszystkie wspomniane serwisy skupiają się na płatnym modelu udostępniania treści muzycznych. Deezer pozwala jednak na bezpłatne słuchanie radia.

Interfesj serwisu Hype Machine

Ostatnio z polecenia znajomej osoby odwiedziłem serwis hypem.com. Platforma ta pozwala na bezpłatne konsumowanie treści muzycznych oraz odkrywanie nowych ciekawych wykonawców. Hypem działa niczym internetowe radio, w którym mamy możliwość wyboru stylu muzycznego, jaki chcemy w nadym momencie słuchać.

Muzyka, która trafia do Hype Machine nie bierze się tam przypadkowo.  Wszystkie kawałki dostępne w hypem.com, są starannie wyselekcjonowanymi utworami z listy wielu dobrych i popularnych blogów muzycznych. Selekcja sprawia, że w hypem znajdziemy sporo ciekawych wykonawców i rewelacyjnych kawałków. Dzięki temu, treści oferowane przez ten serwis streamingowy trzymają naprawdę wysoki poziom.

Twórcy hypem.com są niezależną firmą z Brooklynu i za cel wyznaczyli sobie przygotowanie bogatego w dobre materiały muzyczne serwisu streamingowego. Hype Machine to genialne narzędzie dla wszystkich miłośników muzyki, którzy lubią  odkrywać nowych wykonawców i poznawać ich twórczość.

Interfejs strony jest bardzo intuicyjny i wygodny w obsłudze. Na górnej belce znajduje się minimalistyczny odtwarzacz, który pozwala również na dodawanie utworów do ulubionych oraz dzielenie się nimi na Facebooku i Twitterze.

Każdy utwór jest dobrze otagowany stylami i gatunkami muzycznymi, pod które podlega. Dodatkowo jest też widoczna ilość polubień przez użytkowników, co ułatwia odnalezienie prawdziwych perełek w śród zbiorów Hype Machine.

Jeżeli korzystacie z Google Chrome możecie również uruchomić wyskakujące powiadomienia o aktualnie odtwarzanym utworze.

Hype Machine - powiadomienie z Google Chrome

Podsumowując, Hype Machine to bardzo dobra platforma muzyczna, która pokochają szczególnie osoby lubiące odkrywać nowych wykonawców. Interfejs aplikacji webowej jest bardzo przejrzysty i czytelny. Nie zapomniano o integracji z sieciami społecznościowymi co pozwala na polecanie znajomym osobom nowej muzyki. Jeżeli jakiś wykonawca bardzo przypadnie nam do gustu, prosto z hypem.com możemy przejść do sklepów muzycznych gdzie zakupimy wybraną empetrójkę lub cały album. W App Store dostępna jest również mobilna wersja aplikacji Hype Machine. Twórcy serwisu prowadzą również specjalne konto na Twitterze, które promuje najpopularniejsze utwory.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst