REKLAMA

Grand Theft Auto: Vice City już niebawem trafi na urządzenia mobilne

Kultowa gra GTA III jest jednym z moich ulubionych tytułów dostępnych na mobilnych urządzeniach. Dlatego bardzo ucieszyła mnie dzisiejsza informacja, którą zamieścili na swoich stronach twórcy serii. Okazuje się, że już niebawem w Google Play oraz Apple App Store wyląduje GTA: Vice City.

21.11.2012 22.10
Rockstar zapowiedziało premierę mobilnej wersji GTA Vice City
REKLAMA
REKLAMA

Ekipa Rockstar przygotowała na święta nie lada gratkę dla wszystkich fanów serii Grand Theft Auto. Jeden z najbardziej kultowych tytułów, czyli Vice City obchodzi w tym roku swoje 10-te urodziny. Z tego powodu na urządzenia mobilne zostało przygotowane specjalne jubileuszowe wydanie gry działające pod kontrola systemu Android oraz iOS. GTA: Vice City trafi do sklepów z aplikacjami 6 grudnia i będzie kosztować jedynie 4,99 $.

Nowe wydanie będzie przygotowane specjalnie z myślą o mobilnych urządzeniach. Rockstar zapewnia wsparcie dla wysokich rozdzielczości wyświetlaczy stosowanych w najnowszych smartfonach i tabletach z Androidem oraz systemem iOS. Sterowanie i nawigacja ma być podobna do tych, które znamy już z mobilnej wersji GTA III i będzie pozwalała na pełną personalizację. Również waga pliku instalacyjnego nie powinna odbiegać znacząco od poprzedniej wersji.

Rockstar zapewnia, że już niebawem pojawi się oficjalny trailer i kolejne informacje odnośnie mobilnego wydania Vice City. Niestety na chwile obecną nie udostępniono żadnych screenów, ani materiałów promujących grę. Twórcy podali jednak pełną listę urządzeń, na których bez problemów zagramy w nową wersję GTA.

Kompatybilne urządzenia Apple: iPad, iPhone 4, 4S & 5, iPod touch 4th & 5th Generation

Kompatybilne telefony z Androidem: Motorola Razr, Razr Maxx, Razr Maxx HD, Motorola Atrix, Motorola Photon, Motorola Droid Bionic, HTC Rezound, HTC One X, HTC One S, HTC Evo 3D, HTC Sensation, HTC Droid Incredible 2, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Nexus S, Samsung Galaxy Note 1 & 2, Samsung S2, Samsung Galaxy R, Sony Xperia Play, Sony Xperia S, P, T & TL, Sony Walkman Z Series Media Player, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S3, Google Nexus 4

Kompatybilne tablety z Androidem: Acer Iconia, Asus Eee Pad Transformer, Asus Eee Pad Transformer Prime, LG Optimus Pad, Medion Lifetab, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 8.9 / 10.1, Samsung Galaxy Tab 2, Samsung Galaxy Note 10.1, Sony Tablet S, Sony Tablet P, Toshiba Thrive, HTC Flyer, Google Nexus 7, Google Nexus 10

REKLAMA

Pamiętając problemy Rockstar z ostatnią premiera ich mobilnej gry śmiem mieć jednak pewne wątpliwości, czy wszystkie wymienione urządzenia z Androidem będą wspierane w pierwszej fazie wdrożenia GTA Vice City do Google Play.

Poprzednim razem androidowa premiera przesunęła się o dobre kilka tygodni, właśnie z powodu problemów z kompatybilnością gry z różnymi urządzeniami. Fragmentacja Androida, na którą składają się różne wersje systemu, różne rozdzielczości i proporcje wyświetlaczy znacząco utrudniają twórcom mobilnego oprogramowania pracę i realizowanie premier na czas. Jako iż problem jest dla mnie zrozumiały, trochę łatwiej jest mi się z nim pogodzić. Niemniej jednak liczę, na to, że już 6 grudnia zagram w Vice City zarówno na iPadzie jak i smartfonie z Androidem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA