REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Ewa Lalik w tygodniku "Polityka" o Windowsie 8!

Nasza redaktor prowadząca Ewa Lalik debiutuje dziś na łamach najpoważniejszego polskiego tygodnika opinii - "Polityka" z tekstem o najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu, czyli Windows 8. Tego nie można przegapić, więc zachęcamy do porzucenia wszystkiego i biegu do najbliższego kiosku, by kupić najnowsze wydanie "Polityki" z tekstem Ewy. Najnowsza "Polityka" dostępna jest też oczywiście w wersji cyfrowej oraz w wydaniu na iPada.

Ewa Lalik w tygodniku "Polityka" o Windowsie 8!
REKLAMA
107 interakcji
dołącz do dyskusji

Na Spider's Web tekst Ewy pojawi się w przyszłą środę, kiedy aktualny numer "Polityki" zejdzie z rynku. Tymczasem, aby zachęcić Was do wysupłania 5 zł na gazetę w wersji drukowanej (bądź też 0,89 euro w wersji na iPada, albo 15,99 zł w Polityce Cyfrowej w abonamencie na 30 dni, a w tym w opcji za 1 zł za pierwsze 2 tygodnie) prezentujemy tzw. lead oraz dwa pierwsze akapity tekstu Ewy:

REKLAMA

Właśnie debiutuje najnowsza wersja systemu operacyjnego Microsoftu - Windows 8. Użytkownicy będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia i uczyć się (prawie) wszystkiego od nowa.

Microsoft od trzech lat ma poważny problem. Choć stworzył system, który dziś zainstalowany jest w ponad 90 proc. wszystkich komputerów, nie do końca radzi sobie z szybko zmieniającymi się realiami coraz bardziej mobilnego świata. Komputery zaczynają przegrywać w konkurencji z inteligentnymi telefonami, czyli smartfonami, oraz tabletami. Microsoft ignorował rosnącą popularność małych, osobistych i dotykowych urządzeń, w rezultacie jego udział w rynku smartfonów zmalał do granicy błędu statystycznego. Z kolei na skierowanych do masowego konsumenta tabletach Windows nigdy się nie liczył, bo nie został stworzony z myślą o nich.

Teraz informatyczny gigant chce to zmienić i dokonać skokowej rewolucji: zdobyć popularność na zaniedbanych dotychczas rynkach, ale też połączyć kilka kategorii urządzeń i sprawić, że użytkownicy będą z nich korzystać w niemal identyczny sposób. Do tego nie mógł jednak użyć poprzednich wersji swojego systemu, które filozofią i interfejsem nawiązują do czasów, gdy montowane w telefonach ekrany dotykowe były tylko futurystyczną wizją. Dlatego stworzył nowy system i nowy interfejs.

REKLAMA

Czytaj dalej w tygodniku "Polityka" lub za tydzień na Spider's Web.

iPad, teskt Ewy, lead
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA