REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dobre wyniki Cyfrowego Polsatu - więcej HD, zapowiedzi kolejnych nowości w Ipli

Cyfrowy Polsat opublikował swoje wyniki za ostatni kwartał. Satelitarna platforma ma już 3,558 milionów abonentów. W osatnim kwartale przybyło zaledwie 4 415 nowych gospodarstw, jednak tak niewielkie wzrosty są charakterystyczne dla całej branży płatnej telewizji. Rynek jest już dość nasycony i dopiero po zmianach związanych z fuzją oraz cyfryzacją możemy spodziewać się jakichś znaczących skoków. Stabilna sytuacja Cyfrowego Polsatu jest raczej gwarantowana jeszcze przez długi czas. Nic więc dziwnego, że spółka zapowiada kolejne pozytywne zmiany w najbliższym czasie.

16.11.2012
13:29
Ipla i Cyfrowy Polsat będą się zmieniać na lepsze, więcej HD, dobre wyniki
REKLAMA

Z ciekawszych danych liczbowych należy zauważyć, że abonenci najniższego pakietu mini to tylko 801 tysięcy gospodarstw domowych. Pakiet Familijny dostępny jest u 2,756 tysięcy abonentów. Wskaźnik odpływu abonentów w trzecim kwartale 2012 roku wyniósł 9,1%, co w porównaniu do poprzedniego kwartału jest wynikiem lepszym o 0,1 punktu procentowego. Średni miesięczny przychód na abonenta to 39,5 złotego co w stosunku rok do roku jest wzrostem o 1,70 zł. Transmisje Pay-per-view nie cieszą się wielką popularnością w naszym kraju, czego dowodem może być średni przychód na poziomie 30 groszy.

REKLAMA

Bez wątpienia ważną informacją od przedstawicieli Cyfrowego Polsatu jest udział dekoderów HD wśród abonentów. 60% posiada już dekodery umożliwiające odbiór kanałów w wysokiej rozdzielczości oraz treści w formacie MPEG-4. Oznacza to ponad dwa miliony osób mogących cieszyć się lepszym obrazem. Nic więc dziwnego, że spółka zapowiada uruchomienie jeszcze w tym roku nowego kanału w wysokiej rozdzielczości oraz start wersji HD aktualnie nadawanych kanałów własnych takich jak Polsat Film, Polsat Cafe czy Polsat Play.

REKLAMA

Cyfrowy Polsat to jednak nie tylko największa satelitarna platforma w naszym kraju, ale też Ipla czyli popularny serwis VOD. Przedstawiciele marki nie chcą zdradzić żadnych szczegółów, ale do końca roku planowane jest poszerzenie oferty o kolejne pakiety i nowości filmowe. Ipla w ostatnich miesiącach uległa znaczącej poprawie jeśli chodzi o jakość aplikacji, a oferta już dziś jest jedną z bogatszych na rynku. Mam nadzieje, że na zapowiedziach się nie skończy i nowości będą naprawdę atrakcyjne.

Cyfrowy Polsat stara się robić wiele by łączyć wizerunek spółki nowoczesnej, z ofertą dla wszystkich. Jak widać po wynikach wychodzi to całkiem nieźle. Mam jednak nadzieje, że w przyszłości oferta Cyfrowego Polsatu jako platformy jak i serwisu VOD Ipla będzie jeszcze ciekawsza.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA