REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Czy to są klocki LEGO naszych czasów? Sprawdzamy Bloxy HD - polską grę, która podbija App Store

Obok Gwiezdnych Wojen oraz bajek Disney’a, klocki LEGO zajmują w mojej pamięci miejsce szczególne. To kultowe zabawki z mojego dzieciństwa, a standaryzacja samych klocków sprawia, że jestem pewny o to, czym będą za parę lat bawić się moje dzieci. Dziś to bez wątpienia tablety i smartfony coraz częściej są zabawkami dla najmłodszych. Podczas gdy duńskie LEGO stara się promować za pomocą urządzeń mobilnych swoje klasyczne produkty, to Polacy z Next is Great postanowili przenieść budowanie z klocków do wirtualnego świata. My sprawdziliśmy jak radzą sobie Bloxy HD.

13.11.2012
9:56
Bloxy HD - klocki LEGO naszych czasów? Nowa gra na iPhone i iPada
REKLAMA

Aplikacja Bloxy HD jest dostępna na razie wyłącznie na system iOS w postaci uniwersalnej aplikacji zarówno na iPhone'a jak i iPada. By ją nabyć musimy wysupłać 89 eurocentów, a w przyszłości należy spodziewać się kolejnych wydatków związanych z mikropłatnościami. Grę cechuje przyjazny dla oka interfejs, choć nie powala on intuicyjnością. Bloxy HD są po prostu nieco zbyt skomplikowane, czego najlepszym dowodem jest umieszczenie odpowiedniego przewodnika w programie. Dopiero po kilkunastu minutach spędzonych w aplikacji można mówić o opanowaniu sposobu podstawowego poruszania się po niej .

REKLAMA
BloxyHD_4
BloxyHD_2

Ten czas potrzebny na naukę programu wydaje mi się być zdecydowanie za długi. W przypadku klocków fizycznych z miejsca wiemy co mamy z nimi zrobić, natomiast w przypadku Bloxy HD liczba opcji może przytłoczyć. Warto jednak dać aplikacji szansę – gdy już opanujemy podstawową nawigację, gra zaczyna sprawiać frajdę. Nie jest to co prawda to samo, co w przypadku tradycyjnych konstrukcji LEGO ale nieskończona liczba klocków pozwala nieco poszaleć.

Bloxy HD z pewnością spodobają się najmłodszym użytkownikom iPhone'ów i iPadów i zapewne dzieciom łatwiej będzie poruszać się w tej aplikacji niż mnie. Można ją potraktować jako uzupełnienie zabawy klockami LEGO, gdy jesteśmy poza domem, czy też jako narzędzie do projektowania przyszłych konstrukcji.

Niewątpliwie jednak aplikacja niesie za sobą spory potencjał, zarówno jeśli chodzi o możliwości wykorzystania i czerpania z tego jak największej radości, jak i późniejszego rozwoju przez developerów. Zresztą sami twórcy zapewniają, że w niedalekiej przyszłości projekt będzie kontynuowany i powstanie wiele znaczących usprawnień i dodatków.

Na podstawie własnego testu wiem, że Bloxy HD nie zabiją tradycyjnych klocków LEGO. Domyślam się też, że aplikacja nie zadowoli dorosłych fanów LEGO, czyli AFOL’i. Najważniejsze jednak, że podobnie jak tradycyjne klocki zmusza do kreatywnego myślenia, pozwala tworzyć swój własny świat i cieszyć się nim.

BloxyHD_3
REKLAMA
BloxyHD_1

Jeśli więc Wasze pociechy sięgają po Wasze iPhone’y czy iPad’y to zainstalujcie na nich Bloxy HD. O ile Wy sami możecie być nimi trochę zawiedzeni to Wasze dzieci raczej optymistycznie podejdą do tej pozycji. Mam nadzieje, że zgodnie z szumnymi zapowiedziami o tym wirtualnym systemie klocków usłyszymy jeszcze nie raz nie dwa.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA