REKLAMA

Awesome.me, czyli jak wyróżnić się w sieci

Mam pewien problem ze startupami czy też ogólnie rzeczami pochodzącymi z USA. Co druga rzecz czy też projekt tam jest określany jako „awesome”. Z tym większym dystansem podszedłem do projektu, którego część nazwy stanowi właśnie to słowo. Awesome.me to projekt jeszcze w fazie beta, ale już teraz każdy może z niego skorzystać i pokazać całemu światu jak bardzo „awesome” jesteśmy. To w zasadzie główne założenie, obok możliwości poznawania innych niepowtarzalnych osób oraz kontaktowania się z nimi.

13.11.2012 13.18
Awesome.me portal który pozwoli Ci wyróżnić się z tłumu internautów
REKLAMA
REKLAMA

Przygodę z tym portalem oczywiście zaczynamy poprzez założenie w nim swojego profilu. Możemy to uczynić w szybszy sposób poprzez wykorzystania naszego facebookowego lub twitterowego profilu użytkownika. Następnie przyjdzie pora na wypełnienie dość standardowych informacji na nasz temat. Dodatkowo możemy m.in. ustawić nasze zdjęcie profilowe oraz wysłać na serwer serwisu nasze resume w formacie pdf (czego raczej większość osób, których profile później odwiedziłem, nie uczyniła). W celu jak najpełniejszego opowiedzenia historii na nasz temat, bo w takich kategoriach postrzegam tego typu portale, możemy dodać linki do popularnych sieci społecznościowych oraz usług.

Profil prezentowany jest w dość nietypowej formie okręgów, którego centrum stanowi nasze zdjęcie profilowe. Otoczone jest ono 4 kategoriami rzeczy, poprzez którego powinniśmy wyrazić swoją niesamowitość w porównaniu do innych osób, plus dodatkowy okrąg, w którym znajdziemy wszystkie informacje na temat danego użytkownika. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie miłego.

Na łamach serwisu możemy umieszczać zarówno utwory muzyczne, zdjęcia, teksty, ale również materiały wideo. To właśnie za pomocą tych środków wyrazu mamy zbudować nasz „personal branding”, jakby to określił Paweł Tkaczyk. To, czy taka sztuka uda nam się za pomocą tego portalu czy też nie lub innego zależy bardziej od nas samych, od tego, co mamy pokazać oraz wiedzy jak to zrobić. Dlatego jestem sceptycznie nastawiony do projektu. Pomysł jest fajny, wykonanie momentami jeszcze kuleje. Możemy napotkać błędy ze strony Awesome.me podczas wysyłania na jego serwery naszej twórczości, jednakże to jeszcze wciąż beta.

Jak sprawić by cały świat dowiedział się o naszej wyjątkowości? W tym celu możemy udostępniać treści do innych sieci społecznośnościowych poprzez mechanizm ShareThis, co gwarantuje nam naprawdę pokaźną liczbę możliwości. Profile innych osób obecnych w serwisie możemy odkrywać na kilka sposobów. Po pierwsze, możemy wpisać imię nazwisko danej osoby, choć raczej tam naszych znajomych nie znajdziemy – co wcale nie musi być minusem, przecież ten portal ma pomagać poznawać inne inspirujące osoby. Po drugie, możemy skorzystać z pewnej losowości wybierając, „discover” w celu odkrycia innych „awesome” osób. Trzecią, ostatnią możliwością jest odkrywanie osób poprzez słowa klucze – tagi.

REKLAMA

Bolączki tego serwisu? Już wcześniej wspomniany brak stabilności w działaniu przy umieszczaniu nowych materiałów na naszym profilu, jednak mając na uwadze, że to wciąż wersja z dopiskiem „beta” – nie ma tragedii. Mimo wszystko brakuje mi trochę możliwości korespondowania z innymi osobami oraz komentowania twórczości tych osób. Awesome.me to dla mnie dziwny twór, który nie do końca chyba wie, jaką iść drogą. Z jednej strony mamy miejsce do zamieszczenia swojej wizytówki, która ma świadczyć o naszej nieprzeciętności, a z drugiej brakuje możliwości zawierania znajomości w obrębie portalu, a co za idzie wchodzenie w interakcje z innymi użytkownikami.

Niemniej jednak może to być dla niektórych osób ciekawa propozycja, o ile chcemy poznać interesujące osoby. Dodatkowo, jeśli posiadacie urządzenia z iOS możecie zasoby Awesome.me mieć zawsze przy sobie dzięki mobilnej aplikacji. Awesome.me wcale nie jest takie „awesome” jak go malują. Choć kilka poprawek i nowych funkcji mogłoby znacząco poprawić jego atrakcyjność.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA